Březen 2015

Překop blogu po x-té

31. března 2015 v 19:35 | Selenne
Tak tak, dámy a pánové. Jak jste si jistě mohli všimnout, dlouho tu bylo ticho, pak náhlá změna layoutu, jedna recenze a opět ticho po pěšině. Už dříve jsem psala, že tenhle blog nechci dát úplně k ledu. A proto jsem si řekla, že začnu 'nanovo'.
Nové recenze budou mít velmi podobnou formu jako vidíte/mohli jste vidět u mé nejaktuálnější recenze In Your Eyes. Pěkně přehledně a učesaně. Layout se proto nebude měnit... Hodně dlouho, pokud vůbec. Nevím, zkrátka a dobře mi kombinace šedých odstínů (NO PUN INTENDED), bílé a černé na tenhle blog sedne. Pokusím se zaktualizovat starší recenze do podobné podoby - ty asi nebudou hned - navíc se budou muset obsahem trochu poupravit, některé jsou šíleně krátké a stručné, takže víc práce pro mě, jupí.

V horní liště si můžete všimnout 'hlavní' navigace, kde kromě recenzí přibyla i rubrika Nedoceněná kniha měsíce, tedy projekt, který má vyzdvihnout jednou za měsíc knihu, jež by stála za mnohem více pozornosti. A samozřejmě nesmím opomenout Týdenní kukátko, které bude shrnovat novinky, které jsem vypozorovala ze světa filmu, seriálu a knih (ne, nezvládnu zachytit každou prkotinku a upřímně přiznávám, že jsem v některých věcech strašně vybíravá, ale pokusím se obsáhnout to nejdůležitější a podle mě i nejlepší, co se kde děje), plus samozřejmě co se dělo i tady na blogu (tedy aktuální recenze apod.)

Pokud mi bude všechno vycházet a budu se držet svého 'plánu', pokusím se opět zavést pravidelné dny pro recenze. Říkala jsem si, že bych snad dokázala zvládnout dvě, až tři recenze za týden (samozřejmě i podle toho, jak budu stíhat já samotná sledovat/číst/psát) plus jeden článek z Kukátka.

Toť můj plán. Snad vyjde. Zkusím to tu rozjet předtím, než se na mě za měsíc navalí stresy z nadcházejícího zkouškového. Už tak začínám mít skluz a měla bych si pomalu shánět materiály, než tu blábolit okolo na blogu. Každopádně berte tohle jako můj pomyslný 'comeback'.
Ehm. Snad už definitivní.

In Your Eyes | 2014 | Láska v myšlenkách

4. března 2015 v 22:32 | Selenne
Název: In Your Eyes
Žánr: sci-fi, romantika, drama
Režie: Brin Hill
Doba trvání: 105 min.
Rok: 2014
Databáze: CSFD [70%], IMDB [7,2/10]
Země původu: USA
Anotace: Dvě zdánlivě odlišné duše z rozdílných koutů Spojených Států, Rebecca a Dylan, se spojí pomocí telepatie, která jim dovoluje vidět, slyšet a cítit, co prožívá ten druhý. To mezi nimi vytvoří pouto, které zřejmě nemůže být zlomeno...
____________________________________________


In Your Eyes je malý, nenápadný romantický film s nádechem sci-fi, nebo spíše nadpřirozena, vyprávějící příběh dvou lidí, kteří jsou již od dětství nevysvětlitelně spojeni telepatickým poutem, které jim pomáhá sdílet zážitky, pocity, ale i slyšet a cítit to, co ten druhý. Tenhle nápad vznikl v hlavě slavného režiséra a scénáristy Josse Whedona (Buffy, Avengers).