Noragami (2014)

15. září 2014 v 19:51 | Selenne L. Athi |  Viděno
Tvůrce: Adachitoka
Žánr: Fantasy, urban, romantika, shoujo, akční, komedie
Počet epizod: 12
Rok vydání: 2014

Yato je potulný bůh pohrom, který sní o svém vlastním kraji. Potlouká se kolem jako bezdomovec, přespává v krajích cizích bohů a bere i tu nejšpinavější práci, jen aby dostal nějaké peníze k obživě a ke spoření na koupi vlastního božského háje. A mezitím jen tak mimochodem pomáhá lidem.
Když se jednoho dne rozhodne pomoci nalézt ztraceného kocoura, mine se školačkou Iki Hiyori. A co osud nechtěl, Hiyori se ho pokusí zachránit zprostřed silnice. 'Naštěstí' se jí nic nestane. Tedy kromě toho, že její duše částečně opustila tělo a ona se stala polo-Fantomem - stvořením z Dalekého břehu, která žijí mezi lidmi v těch nejrůznějších podobách, většinou živící se na temnotě v lidských srdcích. Hiyori tak nabyde schopnosti opustit své tělo a v astrální podobě s kočičím ocasem, který symbolizuje část uniklé duše, pomáhat Yatovi.
Neuvědomuje si však, co všechno může ve světě duchů, Fantomů a bohů ztratit... a také nalézt.

___________________________________________


Noragami je velice líbivé, krátké anime, které rozhodně nenudí. Máme tu sympatickou hrdinku Hiyori, trochu ňoumovitého, přesto občas hrůzu nahánějícího Yata a aby bylo do třetice všeho dobrého, tak se k nim nedlouho po začátku série přidá i Yukine, mrtvá duše, kterou Yato vezme do svých služeb a učiní z něj svou zbraň, aby mohl ničit temné Fantomy. Jenže navzdory své smrti a úkolům pod Yatovým vedením je Yukine pořád dospívající kluk, navíc ve fázi vzdoru.

Příběh se proto velmi pozorně zaměřuje na trojici ústředních hrdinů, kde samotný děj je maličko zacouván do pozadí, aby postavy a jejich vzájemné vztahy měly prostor. A to je prostě fajn. Noragamimá v sobě správný, vývážený mix romantiky a akce, napětí a humoru, přičemž ten humor mnohdy převažuje. Dokonce i ve vážnějších chvílích, kdy by divák řekl, že se stane nějaké velké, významné gesto. Anime má samozřejmě i silnější, dojemnější a emocionálnější momenty, kvůli kterým si postavy oblíbíte tak rychle, že se Vám pak s nimi bude těžko loučit.

Anime má půvabnou animaci, skvělé intro a neobvyklý hudební doprovod, který mi zejména ve vážnějších, akčních momentech neuvěřitelně sedl. Protože byl prostě - jiný. Táhlý, elektrický, občas prodchnutý zpěvem a klasičtějšími motivy. Perfektně sedící do daného momentu. A píseň z inta - jsem k nim častokrát skeptická, protože mi k danému anime někdy tak úplně nesedí, ale to u Noragami neplatí.

Příjemné, odpočinkové překvapení, které rozhodně nenudí, zaujme a pobaví. Smutné je, že to má jen 12 dílů, zatímco manga nadále pokračuje, kvůli tomu anime trochu ztrácí body na nedotáhnutém světě Fantomů, bohů a tak dále (zkrátka a dobře bych v tomhle anime chtěla zůstat mnohem déle a dál prozkoumávat temná zákoutí, prorážet Fantomy, ale i mocné, téměř zapomenuté bohy). Kdo ví, snad se dočkáme pokračování.

Moje hodnocení: 8.5 / 10

Intro:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Daletth Daletth | Web | 23. září 2014 v 22:39 | Reagovat

Hmm, to zní fakt dobře, asi to zkusím. Už jsem tady přes tvé tipy narazila na pár opravdu dobrých kousků 8-)

2 S c a r s S c a r s | Web | 14. prosince 2014 v 11:05 | Reagovat

Ach ano, nedávno jsem to viděla a byla jsem z toho nadšená. Vážně velmi příjemné postavy a člověk se u toho i dobře pobavil! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama