Witches of East End | 2013 | 1. série

12. srpna 2014 v 22:34 | Selenne L. Athi |  Viděno
Seriál inspirovaný zatím trojdílnou ságu The Beuchamp Family autorky Melissy de la Cruz, kterou uvádí kniha s názvem Čarodějky z East Endu. Dostaneme se tak do domu tří žen - matky a jejích dvou dcer, které skrývají velké tajemství. Jsou to čarodějky. [anotace z Edna.cz]

___________________________________________

Další nadpřirozený seriál, který se tak nějak náhodou dostal do mého hledáčku. A protože jsem měla zrovna volné odpoledne a měla chuť zkusit něco nového, sáhla jsem po tomhle magickém kousku.

Abych řekla pravdu, nic jsem od seriálu nečekala. A s takovou k němu musíte přistupovat - pak totiž dostanete desetidílnou odpočinkovou záležitost, která si na nic nehraje. Osobně jsem ráda, když seriály neslibují něco, čím nejsou a v případě Čarodějek z East Endu tomu tak je.

Seriál je 'sýrovou' zábavnou záležitostí - v hlavní roli čtveřice žen: matka Joanna, její sestra Wendy a dcery Ingrid a Freya, každá povahově docela odlišná, všechny prokleté. Joanna nesmrtelností, Ingrid a Freya zase koloběhem znovuzrození a Wendy zakletím do kočičí podoby s devíti životy. Ty samozřejmě mohou jednoho dne vyprchat, stejně jako Joanna může být zabita a tím by se kruh znovuzrození jejích dver přetrhl. Tyhle čtyři žijí pospolu, ale i odděleně po staletí až po současnost, kdy se Joanna rozhodne změnit osud a neříct svým dcerám o jejich magických dovednostech a tím je zachránit od brzké smrti, které byla svědkem tolikrát předtím.
Příběhově je to celé směska klišé, herecké obsazení docela neznámé a občas kolísá ve svých hereckých dovednostech, přesto s pohlednými tvářemi, které jen tak neomrzí. Máme tu milostné trojúhelníky, starodávné kletby, rodinná tajemství a magické triky, které se svým provedením trochu pozapomněly v 90. letech (dobře, zas tak hrozné to není, ale zdá se mi, že i moje oblíbené Čarodějky měly stejně dobré triky a to už jsou víc jak deset let staré). Pokud jste tohle všechno ochotni akceptovat a přesto se rozhodnete dát seriálu šanci, dostanete zábavnou podívanou na dlouhá odpoledne, která dokáže člověka zabavit a udržet v napětí.

Zkrátka a dobře - romantika, magie a trochu dramatu v rodinném balení.

Moje hodnocení: 5 / 10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 17. srpna 2014 v 19:17 | Reagovat

O tom jsem ještě neslyšela ale vypadá to dost dobře, takže se na to ráda podívam:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama