Literární projekty #2014

27. července 2014 v 1:10 | Selenne L. Athi |  Autorčino brblání
Aneb co zaměstnává větší část mojí představivosti, ale poslední dobu nemám čas na to, abych to napsala. Protože já mám přece velké plány a brzy se stanu slavnou spisovatelkou. Hlavně díky tomu, že se nedokopu za čtrnáct dní napsat alespoň jednu řádku. Ha, ha.
Dobře, dost sarkasmu. Rozhodla jsem se shrnout, jaké literární projekty mám teď rozpracované. Už radši nebudu říkat, že v duchu doufám, že se jednou dostanou k vydání. Jednak proto, že se mi doposud nepoštěstilo ještě mé projekty dotahovat do konce (tedy úspěšně zdolat korekturu a editace - moje noční můry, jak se zdá), a pak protože si tohle říkám u všech projektů.
Takže. Tady je máme.

Pracovní název: Kalagar
Součást série (?): Darkranské legendy / Ohně Darkranu (pracovní název je holt pracovní název. s několika obměnami)
Tahle země mě otravuje se svou historií už čtyři roky. Bohužel se mi prozatím nepodařilo pořádně dát dohromady všechna pravidla, národy, ostrovy a tak dále, abych měla komplexní svět. Vždycky si vytáhnu nějakou epizodku, která se mi zrovna zalíbí a jednoduše jí rozepíšu. Na sto stran. A pak se někde zaseknu, zjistím, že to ještě tak úplně nefunguje a zas to uložím k ledu.
Děj Kalagara se odehrává před Alanis, Connem, Soreonem a dalšími, o nichž jsem tu nejednou psala. Je součástí formování samotného království a hlavní úlohu v něm hrají lesní lidé (kterým musím vymyslet lepší označení). V tomhle příběhu figurují dva sourozenci, jeden kapitán stráží, malá dívenka a (velmi mladý, nezkušený a pitomý) Conn. Všechno je komplikované a většina postav by potřebovala skupinové sezení u terapeuta, kdy by si každý z nich potřeboval s tím druhým pořádně všechno vyříkat z očí do očí.
To je prozatím všechno, co k tomu můžu říct. Příští týden mám v plánu relaxovat u příbuzných a konečně Darkran natolik zakořenit, abych mohla nejen pokračovat, ale i dát nějaké základy dalším příběhům, které mám z téhle země v pouhých náčrtech a zárodcích.

Pracovní název: Z kouře a kamene
Součást série (?): nepřímo
Městská fantasy odehrávající se v Praze, kterou jsem rozhodla psát pro svoji kamarádku. Napsala jsem dvě kapitoly, zjistila, že mi tam pár věcí nefunguje, takže jsem se to rozhodla vzít pěkně od znova a načrtla alespoň prvních pár kapitol. Jakmile budu mít víc než dvě kapitoly napsané, pokusím se splácat dohromady nějakou pořádnou anotaci a charakteristiku hlavních postav.

Pracovní název: Cirkus Černé Luny
Součást série: ne
Projekt, který je právě teď ještě v plenkách. Načrtávám hlavní postavy, snažím se rozmyslet strukturu, s kterou budu jejich příběhy vyprávět a kam je budu chtít vést. Prozatím to vypadá spíše na epizodní záležitost, která nebude mít příliš silný 'hlavní' příběh - spíše se bude zaměřovat na jednotlivé životy členů velice neobvyklé cirkusové společnosti.

Pracovní název: Barva nenávisti
Součást série: ne
Další batolící se projekt, tentokrát z fantaskního města, který stojí na přelomu nové éry po svržení 'krutého' vládce. Ne všechny revoluce jsou však tak barvité a vítězné, jak si lidé představují. Tenhle malý projekt mě nenechal včera spát, takže už načrtávám postavy a události, kterými si budou muset projít. Uvidíme, co z tohohle nakonec vyplyne.

Tohle jsou prozatím moje plány pro zbytek roku. Pokud samozřejmě nepřijde nějaký jiný, superúžasný, ale neproveditelný plán, který mě přinutí zahodit všechny ostatní a napsat ho. Doufejme, že se tak nestane. Každopádně někteří z vás chtěli vědět, jak se u mě věci mají s literární tvorbou.
Mají se dobře, velice chaoticky, hodně složitě a nedostatečně propracovaně.
Děkuji za optání. (Jen tak na závěr - zaujal někoho z Vás alespoň název některé z těchhle šíleností?)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daletth Daletth | Web | 27. července 2014 v 9:29 | Reagovat

I ty, Brute? "Druhak"?!! :-x

Jinak rozdělané a nedokončení projekty bohužel moc dobře znám... :-(

2 Selenne L. Athi Selenne L. Athi | Web | 27. července 2014 v 11:33 | Reagovat

[1]: jdu to opravit, po 1 hodině ráno už mi to moc nepíše :D eheheh, joooo, takových je nás bohužel víc :)

3 Siwa Siwa | Web | 27. července 2014 v 12:17 | Reagovat

Zaujalo mě to všechno, samozřejmě se mi srdce nejvíc rozbuší u slova Darkran a u jmen postav. :-)

Závidím ti, že máš jen tolik projektů. Já jich mám tolik, že nakonec sice ke každému pár vět případně přibude, ale je velmi malá pravděpodobnost, že bych něco z toho dopsala. Ale ano, mám dva hlavní projekty a ty se blíží ke konci, jeden má půlku korektur za sebou a druhý čeká na dokončení několika desítek stran. Ale až tyhle dvě věci dokončím, nebudu vědět, na co se vrhnout. Všude je nějaký pěkný nápad a já se vždycky bojím, že když tohle odložím, tak to někdo napíše a já pak budu jen kopírka apod. :-D No, jsem šílená, já vím. :D
Doufám, že brzy něco dopíšeš. Nabízím se jako betačtenář, to je snad jasné. :-D Ať napíšeš cokoliv, dokonce i obyčejný článek, baví mě to číst. Chci, abys jednou měla knihu na pultech. :-)

4 Lyra Lyra | E-mail | Web | 28. července 2014 v 22:00 | Reagovat

Všechny projekty zní zajímavě, jde vidět, že o dobré nápady nemáš nouzi. Osobně mě nejvíce zaujal Z kouře a kamene - městskou fantasy mám ráda, obzvlášť tu, která se odehrává v českých luzích a hájích, ale s chutí si od tebe přečtu cokoliv. :-)

5 L L | 30. července 2014 v 8:59 | Reagovat

A čo so staršími projektmi? :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama