From Dusk Till Dawn | 1. série | 2014

26. července 2014 v 13:55 | Selenne L. Athi |  Viděno
Bratři Seth a Richard Geckovi jsou bankovní lupiči, které hledají agent FBI Earl McGraw a texaský ranger Freddie Gonzales. Oba kriminálníci se rozhodnou zmizet do Mexika, kde narazí na strip club. Ten je však plný upírů. A aby přežili, musí bojovat.
Od soumraku do úsvitu.
Seriál vznikl na motivy stejnojmenného filmu. [anotace Edna.cz]

___________________________________________

Nový seriál z trhlé dílničky Roberta Rodrigueze, který kopíruje děj filmové předlohy. A zároveň ho rozvíjí takovým způsobem, že na tu šílenou jízdu z 90. let s Clooneym, Tarantinem a Hayek můžete s klidem zapomenout, protože tohle Vás chytne a nepustí.

From Dusk Till Dawn totiž plně využívá svou seriálovou délku a rozvíjí tak mnohem složitější a pestřejší příběh, na nějž neměla filmová podoba dostatek času. Díky tomu se postavy stávají vícerozměrné a člověk snadněji pochopí jejich motivy. Protože tenhle seriál na svých postavách jednoznačně stojí a jedná s nimi s respektem - ať už jde o Richarda či Setha, o rangera Freddieho Gonzalese, o krásnou Santanico Pandemonium, nebo o rodinu Fullerových, která se nešťastnou náhodou připlete Geckům do cesty. Tvůrci jednoduše pochopili, že na příběh stojí na postavách a ne naopak a tak dávají všem přítomným dostatek prostoru, aby si o nich divák mohl udělat obrázek. Žádného z nich ale ani nevyzdvihává, ani jimi neopovrhuje, díky čemuž si na ně divák může vytvořit vlastní názor. Plusové body přidávám za rozvinutou interakci mezi postavami - všichni se tu setkají se všemi a více či méně spolu dokonce i komunikují a střetávají se.

Nesmím také zapomenout zmínit, že seriál si pohrává se zajímavými archetypy a příběhovými klišé, které pořádně mixuje a pohrává si s nimi - ať už jde o anti-hrdinu/mstitele v podobě Freddieho Gonzalese, o oba bratry, kteří naplňují a zároveň překrucují úlohu padouchů, nebo třeba i o Kate Fullerovou, zdánlivě vedlejší ženská postava, která se postupem příběhu dostává do středu děje, ale i zájmů.

Nebýt dvou posledních epizod, kdy tempo trochu upadá a seriál maličko zpomaluje své tempo, pak je to divoká jízda na rozpálené ulici, která Vám rozhodně nedovolí odskočit si na malou. Černý humor, pestrá škála postav, ostré přestřelky a šmrnc starých, dobrých béčkových filmů pod taktovkou Roberta Rodrigueze.

Tohle mi vážně sedlo. Už netrpělivě ťukám prstem a čekám na další sérii.

Moje hodnocení: 9 / 10
Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama