Susan Ee - Pád andělů

30. května 2014 v 15:37 | Selenne L. Athi |  Přečteno
Je to šest týdnů, co andělé apokalypsy sestoupili na zem a zcela ovládli dosavadní poklidný chod moderního světa. Ve dne jsou lidé v San Francisku, kde žije i Penryn a její rodina, zastrašováni pouličními gangy, v noci tu panují strach a podezření. Penryn se snaží v chaotickém městě přežít a ochránit svoji rodinu, ovšem do té doby, než je její sestra Page unesena anděly. Penryn je ochotná pro záchranu sestry udělat cokoli...

___________________________________________

Knihy s milostnými příběhy o andělech a lidech jsou skoro stejně oblíbené jako upíří romance. Ale co když se andělé vrátí místo milostného vzdychání k trestání lidí? Nebo lépe řečeno k samotné Apokalypse? Susan Ee se podařilo skloubit docela děsivý obrázek postapokalyptického světa s brutalitou a krutostí, ale i lehkým milostným příběhem, který rozhodně neurazí.

Příběh je vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky Penryn, která se musí starat o svou poněkud rozpadlou rodinu skládající se z ochrnuté sestřičky Paige a matky, která trpí schizofrenií. Penryn je sympatický příklad hlavní hrdinky, která nejenže je nesmírně loajální a milující, ale také to má v hlavě srovnané. Navíc se o sebe rozhodně umí postarat, přesto nepůsobí dojem nabušené superhrdinky. Bohužel její postava je maličko podřízená ději, takže kromě pár střípků z jejího života, které spojuje s některými lidmi ve svém okolí, o ní příliš nevíme. Přesto je představena do té míry, kdy jí člověk fandí a doufá, že svou sestru skutečně zachrání. Co se týče padlého anděla Raffa (jen tydýt by nevěděl, jaké jméno se za touhle zkratkou skrývá), i on by potřeboval trochu prohloubit postavu v rámci pozadí, na druhou stranu je to docela sympaťák. Jeho a Penrynin vztah překvapivě nijak neruší tempo děje a naštěstí není ani jádrem pudla celého příběhu. Bodové plusy přidávám i za jeho vývoj, který v podobném duchu bude snad pokračovat i v příštím díle, ačkoliv si poslední dobou říkám, kdy dostaneme ya knihu, která se obejde bez milostné zápletky. Ale to jen tak na okraj.

Co mě překvapilo a zároveň potěšilo, bylo celkové zvládnutí autorčina postapokalyptického světa. Jasně, mohl by být prohlouben a víc ukotven, na druhou stranu to vyrovnává nelítostný způsob, s nímž autorka ke čtenáři a samotné hrdince přistupuje. Chudák Penryn si pro záchranu sestry prochází nejednou nelehkou situací, přičemž o brutalitu, krev a utržené končetiny není nouze. A to, v jakým způsobem nakonec vyustí Penryninu záchranu sestry, mě naprosto dostala. Šokující a drsný závěr, který by snad měl trochu silnější dopad, kdyby ten konec nevyzněl tak nadějně. Škoda tohohle malého, zmařeného potenciálu v některých drobnostech, jinak se však jedná o nadprůměrný počin, který stojí za přečtení.

Moje hodnocení: 7 / 10
Reakce po dočtení:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama