Hannibal | 2014 | 2. série

26. května 2014 v 20:21 | Selenne L. Athi |  Viděno
[RECENZE NA PRVNÍ SÉRII] Seriálová brutální lahůdka se vrací, aby svým divákům naservírovala více vnitřností, čerstvého lidského masa, ale i souboje myslí mezi Willem Grahamem a Hannibalem Lectrem, tentokrát mezi mřížemi věznice. Tam je totiž Will umístěn poté, co je obviněn z vraždy Abigail Hobbsové. Ale ti, co vědí pravdu, mlčí a ti, co se jí snaží dopátrat, se ještě víc zaplétají do vnitřních mechanik sítí, které Hannibal nastražil. Kdo se stane lovcem a kdo lovnou zvěří?

___________________________________________

A člověk si myslí, že ho už u Hannibala nemůže nic překvapit. Ale to jsem se zatraceně spletla. Už jen první minuty 2. série tohohle šťavnatého seriálového kousku dokazují, že tenhle rok bude zatraceně zběsilý a krvavý. A že taky byl.

Abych byla upřímná, pořád se z 2. série nemůžu trochu vzpamatovat. Nejenže tvůrci přitvrdili a jdou občas až za hranice únosnosti brutalit (když si jedna z postav odřezává vlastní obličej a pak krmí sebe i psy, člověka to nutí zalitovat nad tím, že zrovna snědl masitý oběd), ale i psychologické hrátky mezi Willem a Hannibalem zacházejí pomalu mnohem, mnohem hlouběji, než v předchozí sérii. V tom druhém případě je to rozhodně dobře. Co se týče toho prvního - pokud jste jemnější dušičky, raději na to ani nekoukejte. Myslím, že s Hannibalem jsem zažila jakési zjištění toho, že jsem vážně neviděla všechno a že mi některé věci stále dokáží pocuchat nervy, ale i zatřást žaludkem. Tvůrci se nebojí tahat diváka za nos prakticky celou sérii, nastražit falešné pastičky a pořádně si pohrát s psyché jak svých hlavních hrdinů, tak i svého obecenstva.

Osobně jsem jim pořád neodpustila dost drsnou vraždu jedné z mých oblíbených postav včetně toho, co udělali s Alanou Bloomovou. Ale to vážně nebylo nic proti nečekanému závěru finále, které mě neskutečně překvapilo. Jen kdyby někteří fanoušci Hannibala neustále neomlouvali. Vážně, co je dobrého a nepochopeného na postavě psychopata, který jí lidi jako své trofeje? Navzdory tomu, jakým šíleným cliffhangerem to zase skončilo, jsem celkově s 2. sérií Hannibala spokojená. Atmosféricky tak o dvě třídy lepší než první řada, pokud se to vůbec dá říct. Na druhou stranu to člověka vážně strašně psychicky vyčerpá. V porovnání je první řada oproti té druhé slabým čajíčkem. Svým způsobem jsem ráda, že to skončilo. Seriál, který lze dávkovat jen po troškách. Lituju ty šílence, kteří se pokouší u Hannibala o maraton.

Moje hodnocení: 8.5 / 10
Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama