My Mad Fat Diary | 2014 | 2. série

29. března 2014 v 19:55 | Selenne L. Athi |  Viděno
My Mad Fat Diary navazuje na první sérii dějově jen o pár týdnů později. Kdo si ale myslel, že teď bude život Rae Earl plný kytiček a zamilovaných procházek s Finnem, je pěkně na omylu. Další držkopády, zlomená srdce, nové začátky, ale i porozumění, slzy a zmatky dospívání - nová tlustá šílená série je tady!

___________________________________________

Můj milovaný srdíčkový seriál se vrátil. A s ním i Raein sarkasmus. A snaha nalézt samu sebe a mít se konečně ráda takovou, jaká je. Druhá série MMFD má rozhodně temnější, hlubší rozsah než její předchůdkyně. Člověk se nejednou nalezne v pozici, kdy si řekne 'sakra, tohle odněkud znám', nebo 'ne, Rae, tohle bys dělat neměla!' a přitom ve všech případě budeme chápat, proč jak hlavní hrdinka, tak i její přátelé dělají to, co dělají. Tentokrát ve druhé sérii dostane celá partička Raeiných kamarádů místo, dokonce dvě epizody jsou věnované prakticky výhradně Archiemu, který se snaží vyrovnat se svou orientací a Chloe, která na tom svým způsobem není o moc lépe než samotná Rae.

My Mad Fat Diary by měli sledovat všichni. Vážně, tohle bych dala jako povinnou 'literaturu' na školách. Nejenže dost citlivou formou učí o tom, že chybovat v prakticky kterémkoliv věku je normální a přirozené, ale že naše tělo, nebo to, jak vypadáme, vůbec nevypovídá o tom, jací jsme uvnitř. Ano, zní to klišovitě, když se to řekne takhle, ale jak jinak bychom měli společnost naučit, že zevnějšek neznamená všechno a že prakticky každý bojuje se svými vnitřními démony a nejistotami?

"When I look around, I see that everyone's the protagonist of their own story.
And the thing about stories is that not all of them have a happy ending. But some do."

Moje hodnocení: 9 / 10

Oficiální trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 l. l. | 31. března 2014 v 18:16 | Reagovat

môj obľúbený seriál :3 pri prvej sérii som ju viac chápala, je konanie, teraz niekedy uz nie. ale tak, snad sa da gang zase dohromady - zeby druha seria koncila pred prazdninami a tretia bola znovu prazdninova? to by bolo super :D

2 Lyra Lyra | E-mail | Web | 2. dubna 2014 v 12:24 | Reagovat

Zatím jsem viděla jen první epizodu druhé série, takže mám co dohánět, ale těším se. :-) I když je pravda, že první díl mě příliš nenadchnul, snad to příště bude lepší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama