Kendare Blake - Anna: Anna krví oděná

29. března 2014 v 14:23 | Selenne L. Athi |  Přečteno
Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

___________________________________________

Poměrně útlá duchařina vypráví příběh 'lovce duchů' Casia Lowooda, který se žene za jediným cílem - zabít co nejvíc duchů, než oni zabijí jeho. Navzdory tomu, jak tenhle nápad připomíná seriál Supernatural, musím přiznat, že mě tahle malá strašidelnost neskutečně příjemně překvapila.

Kendare Blake vykreslila svého hlavního hrdinu velice zdařile, dokonce se jí podařilo nesklouznout do klišé temného mstitele, ale kluka, který svou úlohu bere takhle vážně proto, že to prostě nikdo jiný dělat nemůže. Vedlejšími postavami se nebojí lámat některé klišé literatury pro dospívající a udělat lidské a chybující postavy. Na to, jak je vlastně kniha krátka, tak je doslova nabita akcí a člověk ji jen tak neodloží. I kdyby chtěl. Samotné vyvrcholení příběhu je skvěle vyústěné - Kendare Blake nechává malé háčky prakticky v každé kapitole a je jen na pozornosti čtenáře, jak moc se jich chytne, nebo ne. Vztah mezi Casem a Annou je lehce šílený a ačkoliv na jednu stranu působí trochu nuceně, na stranu druhou se alespoň nezpomaluje příběh, naopak ho tlačí mnohem rychleji dopředu.

Anna krví oděná mě vážně příjemně překvapila. Jak mrazivou atmosférou, tak občasnými dost drsnými způsoby, jak zachází se svými hrdiny. Nemluvě o tom, že dokonce i mě v některých chvílích vážně běhal mráz po zádech a páni, to už se mi dlouho u žádné knížky podobného ražení nestalo. Jednoduchá duchařinka, která rozhodně neomrzí a ani nebude nudit s otevřeným koncem, kvůli němuž určitě stojí za to sáhnout po druhém dílu.

Já po něm teda rozhodně sáhnu.
Moje hodnocení: 8 / 10
Reakce po dočtení:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daletth Daletth | Web | 30. března 2014 v 9:11 | Reagovat

Anna se mi také velice líbila. Ta atmosféra byla suprová! Ten vztah mezi Annou a Casem mohl být trochu více rozvinutý, ale i tak to stačilo. Druhý díl je bohužel trochu slabší, i když na mrazivé okamžiky taky dojde. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama