Black Sails | 1. série | 2014

29. března 2014 v 19:10 | Selenne L. Athi |  Viděno
Pirátské dobrodružství Kapitána Flinta, který byl nejobávanějším pirátem své doby, a Johna Silvera, který ukradl mapu ke španělskému pokladu. Oba dva chtějí tento poklad získat, čímž se dostávají do křížku. (anotace Edna.cz)

___________________________________________

Televize potřebuje piráty. Ehm, tak jinak - televize potřebuje klasické piráty. Žádné 'zloduchy', které může porazit banda dětí, nebo kteří se snaží tvářit děsivě, ale nakonec jsou přece za své činy zavřeni do vězení a pá pá, šťastný konec, šáteček. Piráti z Karibiku stranou, Černé plachty od televizní stanice Starz nám podává nelítostný pohled, jak takoví bukanýři žili, plundrovali a hlavně, mysleli.

K malému prostoru první série (pouhých 8. dílů) se nám otevře široká škála postav, na které si rychle uděláte názor. A pak ho zase přehodnotíte. Nikdo vlastně neví, jak se postava v příští chvíli zachová a k jaké straně se zrovna přikloní. Je příjemné sledovat postavy, které jsou uvěřitelné, zároveň však dokáží nechávat diváka v napětí, protože jejich dynamika mezi sebou se neustále mění a člověk si může jen pokusit odhadnout, jak se zachovají v příští chvíli. Protože všem jde o dvě věci - přežití a moc. Tyhle dvě hnací síly je všechny táhnou ke dnu, nebo jim pomáhají stoupat vzhůru na vrchol. A největší výhrou je nejen vítězství nad britskými zákony a ovládnutí celého ostrova, ale i nalezení legendárního pokladu. Kdo přežije? Kdo přijde k moci?

Je fakt, že kromě snad jedné slabší epizody jsou Black sails pořádnou jízdou na rozbouřených vlnách, kdy člověk neví, na jakou stranu se obrátit. A hlavně, která postava nakonec zůstane naživu a která ne. Starz se nebála hrábnout si do kapsy, proto natáčecí prostory a celá výprava je prostě dech beroucí. Herecké výkony jsou nadprůměrné, osobně mi prostě nejvíc imponuje Toby Stephens v roli kapitána Flinta a Hannah New jako Eleanor Guthrie.

Ano, trochu jsem se bála, s jakým přístupem bude na piráty Black Sails nahlíženo. A vzhledem k tomu, že jde o seriál stanice Starz, můžete očekávat nahotu, násilí, krev a rachot střelných zbraní, ale i lidské postavy a rychlé tempo příběhu, které člověka jen tak nepustí.

Moje hodnocení: 8.5 / 10

Oficiální trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daletth Daletth | Web | 30. března 2014 v 9:28 | Reagovat

Hmm, myslím, že mám dalšího seriálového adepta :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama