Marissa Meyerová - Měsíční kroniky: Scarlet

18. prosince 2013 v 22:35 | Selenne L. Athi |  Přečteno
Osmnáctiletá Scarlet Benoitová je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jediným blízkým člověkem na světě.
Až do dne, kdy babičku unese jakýsi tajemný gang a Scarletin život se navždy změní. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, kterého Scarlet zná jen zběžně. Scarlet se nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, ze kterých čpí potíže na sto honů. Jenže Vlkovu pomoc potřebuje, pokud chce najít únosce své babičky. A to ještě netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly…

___________________________________________

Prakticky dva dny po Cinder jsem se okamžitě pustila do Scarlet. Jednak z důvodu, že jsem se nemohla dočkat, jak bude sci-fi příběh plný 'klasických' princezen vypadat, jednak z toho, že jsem prostě nechtěla ztratit kontinuitu mezi příběhy. (Občas i to častokrát odrazuje, když si už člověk nepamatuje, co se stalo před tím a snaží se znovu začíst do série).

Tentokrát je protagonistkou dalšího kousku Měsíčních kronik rudovlasá Scarlet, která žije se svou babičkou na venkově. Tedy do té doby, než babičku někdo unese, policie uzavře pátrání a nechá Scarlet na holičkách. Díky tomu, že je tahle nová Červená Karkulka dost odlišná od takové Cinder a nehodlá jen tak sedět na zadnici, rozhodne se svou babičku najít, popřípadě zachránit, za každou cenu. Ne snad, že by Cinder neměla na pilno - její kapitoly jsou menší součástí Scarletina příběhu, kde je Cinder nucena uhánět za pomoci nové postavy, kapitána Thornea, před zákonem a královnou Levanou. Ano, v tomto případě se nám to autorka rozhodla maličko zkomplikovat, přesto ta provázanost není nijak těžko pochopitelná a čtenář může chválit záhadnost a zároveň jednoduchost, s jakou si autorka s příběhem vyhrála.

Ale zpátky ke Scarlet - nebojácná a divoká, prakticky dospělá dívka se vydává hledat svou babičku za pomoci Vlka, který jí přislíbí pomoc. Navzdory jeho podivnému chování se Scarlet rozhodne mladému muži věřit. Všichni si můžeme představit, jak to asi pokračuje dál, přesto je tu ta romance maličko hlubší, než u Cinder - zejména díky tomu, že Scarlet s Vlkem je prakticky dvacetčtyři hodin, takže jejich milostný vztah to bere nespoutaným pádem. I přes tu rychlost to tu naštěstí nepůsobí nijak násilně a autorka nám svým koncem slibuje, že jak Scarletin a Vlkův, tak i vztah Cinder a Kaie bude prohlouben v následujícím díle. Navíc postavy tu získávají na větší ostrosti, Cinder dohání maličké nedostatky a dostává ostrých rysů ze své původní načrtnutosti, na to samé si musíme počkat se Scarlet a Vlkem do příštího dílu, přesto jejich postavy jsou sympatické a člověk si je snadno zamiluje a fandí jim. Nemluvě o kapitánu Thornovi, který kromě pěkné tváře má i skvělé hlášky (doufám, že nám v příštím díle autorka o Thorneovi toho poví mnohem víc).

Podtrženo a sečteno, Scarlet má mnohem rychlejší tempo než Cinder, proto ho čtenáři považují za mnohem lepší, než první díl série. Dá se vidět, že se Meyerová od předchozího dílu trochu vypsala, takže v druhém díle Kronik hluchá místa prakticky nenajdete. Pokračování Cinder obstálo vedle svého předchůdce a vydobilo si o stupínek lepší pozici.
Těším se na Zlatovlásku a Sněhurku!

Moje hodnocení: 8 / 10
Reakce po dočtení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Turmë Turmë | Web | 29. prosince 2013 v 11:49 | Reagovat

Páni, konečně někdo, kdo zná The Lunar Chronicles. Blížím se ke konci Scarlet a už jsem do série naprosto zamilovaná (jelikož mé dva nejoblíbenější žánry jsou sci-fi a pohádka). Nemůžu se dočkat Cress. Už jsem četla reakce lidí s protekcí, kteří měli možnost si nový díl přečíst přednostně, a jsou poměrně nadšené. Mně stačí už jen fakt, že tam bude víc Thornea. Máš pravdu, ty jeho hlášky jsou úžasné. Taky jsem nezažila, že bych měla v jedné sérii tolik shipů (Cinder/Kai, Scarlet/Wolf, Iko/boty a brzy snad i Cress/Thorne), přitom každý vztah působí naprosto odlišně. Rozhodně tyto knihy doporučuju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama