Kick-Ass 2 | 2013

6. října 2013 v 19:00 | Selenne L. Athi |  Viděno
Na konci prvního dílu filmu Dave alias Kick-Ass (Aaron Johnson) a Mindy alias Hit-Girl (Chloë Moretz) pověsili svou superhrdinskou identitu na hřebík a snaží se žít normální životy jako typičtí teenageři. Dave ovšem nepočítal s tím, že svým bizarním nápadem inspiroval další řadu lidí, kteří na sebe rovněž navlékli superhrdinský ohoz a vydali se do ulic prosazovat dobro. Proti boji s nespravedlností a zlem založí plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) amatérský tým hrdinů Justice Forever, do něhož bude Kick-Ass později okolnostmi přinucen také vstoupit. Na druhé straně barikády stojí Red Mist - The Mother Fucker (Christopher Mintz-Plasse) a skupinka jeho poskoků. Ten se touží pomstít Kick-Assovi za smrt svého otce, a v městských ulicích tak započne opravdový zmatek. Jeho plán má však jeden háček. Pokud si někdo začne s jedním z členů Justice Forever, začne si automaticky i se všemi ostatními.


___________________________________________

Kick-Ass 2 se veze ve stylu prvního dílu - hlášky, krev a vážný/zesměšňující pohled na superhrdiny. Oproti svému předchůdci se však rozhodli trochu více věnovat samotné Mindy, která se tu snaží vymanit ze své masky 'Hit Girl' a žít obyčejný život navzdory tomu, jak jí její tajná identita pronásleduje. Chloe Morëtz nám od předchozího dílu docela hezky vyrostla, přesto neztratila onen šmrnc 'malé holky, která metá jednu sprosťárnu za druhou a usekává ruce'. Její příběh se samozřejmě kříží s Davem, který řeší opačný problém - tajná identita mu prostě chybí a život mu připadá nudný. Aaron Johnson se vrátil do postavy, která mu sedí perfektně na tělo a s níž se, koneckonců, proslavil. Obyčejný kluk, který se snaží změnit svět navzdory tomu, kolikrát ho svět kopne do rozkroku. Trojúhelník hlavních doplňuje Nico aka Red Mist, který řeší svou pomstu vůči Mindy a Davovi, nemůže se vymanit ze stínu svého otce, zároveň se však zblázní do představy toho největšího padoucha všech dob (s naprosto směšným kostýmem).

Svízel pokračování Kick-Ass ovšem nastává ve chvíli, kdy se tvůrci tyhle tři téma snaží zkombinovat. Navzdory tomu, jak dobře se příběhy prolínají, některé detaily pro mě osobně skřípaly. Jasně, pojďme si trochu zabrodit v klišé high school filmů a vyřešíme tak Mindyinu story originálním způsobem - který podle mého byl vážně krajně nechutný a přehnaný. V případě dvou zbylých jsem si říkala, že jeden z hrdinů prostě musí zemřít - moje předpověď se sice splnila, ale opět je tu přehnaná ona snaha 'uděláme vtip za každou cenu'. Je mi trochu líto, že tak nezbylo příliš místa pro Colonela v podání Jima Carreyho - jemu prostě šílené role sednou a za tu dobu, která mu patřila na plátně, jsem si ho snadno oblíbila.


I po dvou týdnech jsem z pokračování Kick-Asse rozpačitá - ne snad, že by se mi kromě pár detailů tenhle kousek vysloveně nelíbil, ale… Už to asi není taková pecka, jako byla před lety jednička. Už vás nepřekvapí holčička s jazykem dláždiče házející nože a usekávací ruce, ani příběh smolaře Davea, který trochu jiným způsobem omílá příběh jedničky, jen s přehnaným humorem a šílenými vyústěními. Tak nevím, člověk se asi s dvojkami jen málokdy spokojí. Jakmile nasadíte laťku vysoko, máloco vám ji pomůže dostat ještě výš. V případ Kick-Ass 2 se to bohužel nepovedlo.

Moje hodnocení: 7 / 10

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 8. října 2013 v 21:14 | Reagovat

Tvá recenze nevyznívá příliš pozitivně, ale přesto mě neodradila od úmyslu se na tento film někdy podívat. Popravdě jsem příliš odvázaná nebyla ani z jedničky, kterou většina diváků vychvaluje (jo, bylo to fajn, ale nepřišlo mi to jako něco extra), tudíž ohledně dvojky nemám přehnaná očekávání (spíš nemám žádná očekávání) a tak by se mi třeba i mohla líbit :-)

2 Janiss Janiss | Web | 12. října 2013 v 20:42 | Reagovat

já teda nemám vůbec odvahu se do toho filmu pustit. Asi proto, že z jedničky jsem zrovna odvařená nebyla, vlastně mě děsně nudila a přišla mi stupidní. A to, že jsem se dozvěděla, že bude kick ass v avengers mě naprosto dožralo:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama