Richelle Mead - Sukuba: Sny

14. září 2013 v 0:00 | Selenne L. Athi |  Přečteno
Recenze na předchozí díly: Trápení | Na vrcholu
Jsou dny, kdy holka neví, který problém řešit dřív. Obzvlášť to platí v případě sukuby Georginy Kincaidové, která získává energii ze svádění mužů. Na první pohled záviděníhodná schopnost ovšem značně komplikuje její vztah se slavným spisovatelem Sethem - nemůžou spolu mít sex, protože tím by ho Georgina bezděčně zabila (a to, přiznejme si, by odradilo každého muže, i zamilovaného). Navíc je Seth pohlcen prací na svém nejnovějším románu a Georgina musí zasvěcovat novou, poměrně neschopnou sukubu.
A jako by toho ještě nebylo dost, Georginu trápí děsivé sny. Někdo nebo něco ji za nocí pronásleduje, vysává jí energii a předestírá nepěkné vize její budoucnosti. Georgina hledá odpovědi u Danta, vykladače snů, který má spojení s podsvětím. Jenže jeho flirtování a šarm ji matou čím dál víc, mimo jiné i proto, že její vztah se Sethem prochází krizí. Georgina musí zkrátka řešit hned dva problémy najednou: znovu se ujmout vlády nad svým milostným životem a vypořádat se s nepřítelem, který jí vstupuje do snů. Je totiž docela možné, že pokud Georgina neuspěje, nebude už nikdy moci klidně spát…
___________________________________________

Je jedna z věcí, které Richelle Mead nikdy neodepřu - její knihy jsou prostě čtivé. Takový byl i třetí díl sukubí série s Georginou Kincaidovou v hlavní roli, přestože jeho dějová linka šla trochu vedle. Ale popořadě - Georginin vztah se Sethem konečně přestává být tak růžový, dokonce se ocitá na bodě mrazu. Nemluvě o tom, že jí trápí podivné sny. Upřímně, obě hlavní 'zápletky' jde odhadnout přibližně v prvních sto stránkách, kdy se Georgina tak trochu plácá z jednoho místa na místo, jako kdyby autorka najednou nevěděla, co si s touhle neposednou hrdinkou počít. Osobně mě trochu rozčilovalo, že nám autorka skrz Georgina ústa neustále připomíná, že je Georgina velice stará bytost, že toho ví strašně moc, že by už jí nemělo tohle a tohle překvapovat... Je mi docela líto, jak povrchně Meadová tuhle stránku Georginy bere. Opět pohlédneme do Georginy minulosti a právě kvůli tomuhle kukátku si říká, proč se už nemůže, holka, sakra poučit. Podle mě byla prostě prvotní chyba v tom, že Meadová udělala Georginu tisíciletou bytost, která se po většinu příběhu chová jako zmatená dvacítka.

Další věc, která mě trochu štvala, byla už úplná zmatenost děje - opravdu, řešení obou Georginých problémů bylo trochu vycucané z prstu, nemluvě o 'temném' závěru, který člověk prostě očekával. Na druhou stranu, abych nemluvila jen o záporech, nám Meadová představila nováčka do Georgininy party, Danta Moriartyho. A toho jsem prostě neměla to srdce si neoblíbit, protože mi připadá ze všech zdejších postav asi nejvíc uvěřitelný, dokonce skoro víc, než sama Georgina.

Ačkoliv Meadiny knihy jsou tak oblíbené a čtivé, říkám si, proč musí své příběhy tak strašně moc rozpytvávat. Proč nemůže jednoduše napsat sérii o třech dílech, nebo jednoduše jeden román, aniž by ho musela rozepisovat do dalších pěti? Bojím se, že to, co se mi stalo u Vampýří akademie, se mi stane i u Georginy, která mě se svým prvním i druhým dílem docela bavila. Vážně se začínám obávat, co mi přinese čtvrtý díl.

Moje hodnocení: 5 / 10
Reakce po dočtení:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama