Monstar | KDrama | 12 epizod | 2013

13. září 2013 v 23:13 | Selenne L. Athi |  Viděno
Hudební drama, které přináší příběh o vášni a konkurzech, ale i o zrození hvězd. Yoon Seoul Chan je hlavním zpěvákem ve skupině 'Men In Black'. Nese v sobě hodně nevyléčených ran z minulosti, díky čemuž příliš nevyjadřuje své skutečné pocity. A kvůli jeho přístupu způsobuje mnoho problémů. Jeho manažeři mu tak přikáží, aby se začal chovat jako ideální student bez potíží. Yoon Seoul Chan se přidává ke školní skupině, která má velice neobvyklé a nesourodé členy, jejichž jediné společné souznění je v hudbě...
___________________________________________


Po dlouhé době jsem se na chvíli rozhodla vrátit ke kdramatům, protože jsem shlédla na youtube pár lákavých videí, které mě prostě dostaly do nálady se na tohle zkouknout. Zdánlivě jednoduchý příběh několika studentů, kteří se proti svým rozdílům rozhodnou dát dohromady školní kapelu, tu už párkrát byl. U Monstaru je ovšem ten rozdíl, že zpočátku většinu z hlavních postav prostě nemáte rádi - ať už tím, jak se chovají, nebo tím, co dělají.

Jak už to však bývá, první dojem nemusí být vždycky konečný a tak je tomu i u Monstar - to sice sem tam balancuje na hranicích klišé, nemluvě o trochu nedotažených dějových linií, či milostných x-úhelnících. Přes všechny tyhle mínusy tu jsou však postavy, jakkoliv rozmazlené, uzavřené, či opuštěné, které člověk začne chápat poměrně rychle. Jasně, některá jejich rozhodnutí jsou trochu přehnané, ale na to už si člověk u k-dramat prostě zvykne.

Samotná hudební čísla mě sice nijak zvlášť netankovala, přesto jsem u některých z nich písničky nepřeskakovala a nechala se unášet. Upřímně, první z jejich vystoupení je prostě pecka, včetně hlasů, hudby a tak dále. Navíc, jak už to u podobných 'muzikálových' seriálů bývá, i tady si hrdinové občas vylévají své emoce pomocí písně.

Monstar sice není nic extra, na druhou stranu mi některé momenty připadaly neskutečně silné a dost dojemné. Osobně mi připadá, že kdyby se tvůrci netáhli tak dlouho s ústředním milostným trojúhelníkem, kde je tak trochu jasné, koho si hlavní hrdinka vybere, vůbec by to nebylo na škodu. Dát trochu víc prostoru vedlejším postavám, dořešit jejich osobní dějové linie a nepokazit to tím trochu hluchým finále, rozhodně bych zvedala hodnocení alespoň o dva body nahoru.

Škoda, přesto se snad chystá pokračování. Upřímně, vůbec by to tomuhle hudebnímu, sladkému bonbonku neuškodilo.

Moje hodnocení: 6 / 10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 l. l. | 14. září 2013 v 8:04 | Reagovat

zaujalo ma to už len z toho dôvodu, že na goodrame po rozkliknutí hlavných hercov vidno, že zatiaľ neboli obsadení v inej drame (samozrejme v rámci GD)

2 Selenne L. Athi Selenne L. Athi | Web | 14. září 2013 v 11:53 | Reagovat

[1]: jako za zkoušku to určitě stojí :) herci jsou neokoukaní, sem tam jim to herecky ujede, ale jinak je to taková pohádka s náznaky vážného dramatu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama