Michelle Hodkin - The Unbecoming of Mara Dyer | Prozření Mary Dyerové

2. září 2013 v 22:14 | Selenne L. Athi |  Přečteno

Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější.

Může.

Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc.

Nemýlí se.

A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat.

Plete se.
___________________________________________
Kniha, která je polovinou čtenářů zatracovaná a druhou polovinou milována. Nebudete tomu věřit, ale přestože měla kniha spoustu drobných i větších much, mě prostě sedla. A tak se spíše přikloním k té druhé polovině čtenářů.
Moji sympatii si v prvním případě získal námět - holka s kamarády kamsi odejde, kamarádi umřou, holka přežije, aniž by si pamatovala, co se jim vlastně stalo. A pak lidi kolem ní začnou pomalu umírat, aniž by věděla, co to způsobilo. Michelle Hodkin se se svou prvotinou pěkně vyhrála na atmosféře - upřímně chvíle, kdy Mara zažívá své 'vidiny' mě hodně napínaly a vůbec jsem z toho nebyla moudrá. Nemluvě o tom, že Mařiny myšlenky se 24/7 netočí kolem Noaha, do kterého se postupně zamilovává. (Velké, plusové body navíc za to, že jsi neřešila jenom jeho, Maro!)
Samotný Noah je představen jako prototyp kluka, který teď v young adult letí a mě osobně leze strašně na nervy - proutník s temnou minulostí, chrlící jednu hlášku za druhou. A ano, příliš jsem tomuhle klukovi nevěřila a nebyla jsem ho tak nějak schopna 'přečíst'. S jeho postavou by se sice mohlo dělat ještě hodně, hodně úprav, přesto jsem si na kluka relativně zvykla a tu lásku k Maře mu věřila.
Osobně mi zážitek trochu zmařilo celé vyústění příběhu - tak trochu jsem nepochopila odůvodnění toho, co je Mara a Noah vlastně zač a jaké to bude mít pro ně a pro jejich okolí následky. Nemluvě asi o dvou jejich 'dobrodružných' akcí, které mi připadaly trochu bezcílné a neskutečně uspěchaného, zmateného konce. Přesto všechno mě to však nedokázalo úplně odradit a přeci jen se do druhého dílu zkusím podívat - prostě mě svádí myšlenka dozvědět se víc o tom, co Noah a Mara vlastně umí a jak moc to ovlivní jejich budoucí vztah.
P.S. Do názvu článku jsem schválně ponechala i originální název, neboť jsem knihu četla v originále (proto bohužel nemůžu posoudit, jak moc se povedl, nebo nepovedl český překlad)
Moje hodnocení: 6 / 10

Reakce po dočtení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama