Luther | 1. série | 2010

14. září 2013 v 19:32 | Selenne L. Athi |  Viděno
Úspěšný britský kriminální seriál, který sleduje osudy rozvádějícího se Johna Luthera, brilantního londýnského detektiva, který se nebojí používat neortodoxní metody při svém vyšetřování. Současně bojuje se svými vlastními vnitřními démony, kteří naznačují, že by se mohl být stejně zvrácený, jako zločinci, které má dostat za mříže.

___________________________________________

Konečně jsem si udělala jedno sobotní odpoledne čas, abych se na tuhle seriálovou lahůdku podívala pořádně zblízka. Tam, kde třeba takový Sherlock diváka baví, kde srší vtipem a jízlivými poznámkami, tam se John Luther brodí bahnem, které ho pomalu stahuje do temnot londýnského podsvětí.

Luther je drsný seriál bez zkrupulí, kde ani ti nejlepší nemohou zůstat na straně dobra příliš dlouho, protože špína kolem nich je postupně mění. Takový je i samotný titulní hrdina - po půl roce se vrací do práce, kdy nechal spadnout sexuálního devianta, který vraždil děti. Jeho žena Zoe si našla milence, aniž by to Lutherovi řekla a chce se s Johnem nechat rozvést. A policejní oddělení si není jisté, zda je moudré, aby Johna Luthera přijalo zpátky, když už jednou sklouzl k 'nejsnadnějšímu' řešení problémů.

Kromě dosti temně laděných případů John stále řeší svůj osobní život, do něhož začne zasahovat šílená a geniální vražedkyně Alice Morgan, která má pro Luthera zvláštní slabost. Upřímně, Alicina postava se dokáže snadno postavit vedle jakéhokoliv šíleného zločince a zloducha a její vztah s Johnem seriálu dodává zvláštní grády. To ona je 'ďábel na Johnově rameni', našeptávající a prosící, aby se přidal na tu druhou, lepší stranu.

Upřímně, při celé první sérii Luthera jsem seděla se zatajeným dechem a napjatě čekala, jak daný případ dopadne, či jakým směrem se Johnův život pohne. Kromě jeho, Alice a Zoe stojí rozhodně za zmínku Justin Ripley, policista, který navzdory Johnově nechvalné pověsti stojí pevně po jeho boku. A že to John vážně potřebuje, protože poslední dvě epizody jsou zkrátka dechberoucí - upřímně, takhle šílený, šokující a napínavý závěr jsem prostě nečekala. Nikdy jsem nečekala, že to bude až takhle dobré.

Zkrátka a dobře, temná, britská detektivka, při které mrazí a dech se tají napětím.

Moje hodnocení: 9 / 10

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 15. září 2013 v 9:18 | Reagovat

Sice momentálně nestíhám, ale zapíši si Luthera do seznamu a třeba se k němu někdy dostanu. Z tvé recenze vyzněl opravdu zajímavě ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama