Pretty Little Liars | Prolhané krásky | 1. série | 2010/11

4. července 2013 v 18:13 | Selenne L. Athi |  Viděno
Drama stanice ABC na motivy stejnojmenné knižní série od Sary Shepardové.
Hlavními hrdinkami je několik přítelkyň, jejichž skupina se rozpadne poté, co jedna z nich (Alison) zmizí. O rok později začnou zbylé slečny dostávat zvláštní zprávy od někoho, kdo se podepisuje jako "A" a vyhrožuje, že odhalí veškerá jejich tajemství, včetně těch, která jsou velmi stará a mohla o nich vědět jedině Alison. Je jejich podezření správné? Uvidíme... (anotace SerialZone)

___________________________________________


Již dříve jsem psala recenzi na Pretty Little Liars, když byl seriál novinkou a zrovna měl pauzu mezi první a druhou polovinou 1. série. Svou předchozí recenzi jsem však při velké přestavbě blogu vymazala, protože mi nepřipadala dostačující a v té době byla navíc zkreslená tím, že jsem viděla pouze půlku série. Proto jsem se rozhodla tyhle prázdniny udělat velký PLL rewatch a k tomu napsat nejen recenzi na sérii první, ale i na zbylé dvě (čtvrtá je teď aktuálně vysílaná).
Předně - tenhle seriál vážně není pro každého. Musíte mít prostě náladu na partičku sympatických holek, které řeší vraždu jejich kamarádky a své osobní problémy s rodiči, kluky a přáteli k tomu. Hlavní postavy dívek jsou přitom docela dobře vykreslené, přesto žádnou ohromnou změnu charakteru nikde nehledejte. Svým způsobem na to ani jedna z nich nemá čas - záhady se kolem jich rojí jako divoké hejno včel, neshody v rodinách přibývají, nemluvě o problémy s opačným (nebo stejným) pohlavím. To všechno je zabaleno v líbivých barvách maloměsta Rosewoodu, kde tajemství nikdy nespí.
Velkým plusem a zároveň i nemalým mínusem je fakt, že se tvůrci ničeho nebojí - s možnými podezřelými, kdo je 'A', nebo kdo je vrahem Allison, se to skrz celou sérii jen hemží a člověk je z toho většinu času naprosto perplex. Občas jsou ta vysvětlení dost neuvěřitelná, ale po většinu naštěstí dávají smysl, když se divák ohlédne zpátky. Tvůrci se také nebojí sáhnout svým hrdinům a hrdinkám na životy - v první sérii kupříkladu tu 'málem' umřou asi čtyři postavy, včetně některé z hlavní čtveřice. Což je také, svým způsobem obousečná sekyra tohohle seriálu - člověk si není nikdy jistý, co se hlavním hrdinkám stane, přesto ví, že se z toho nakonec nějak dostanou.
Díky tomu, že tu dobře fungují vzpomínkové flashbacky a interakce mezi různými postavami, je dobře vybudovaná, tajemná a napjatá atmosféra zaručena. Povětšinou vzájemná chemie herců funguje, sem tam se bohužel mladší herci/herečky neubrání přehrávání. Berme však v potaz, že po většinou jde o prakticky neznámé tváře a vzhledem k tomuto faktu stále hrají dost obstojně. Hudební složka je příjemná, sice nic, co by diváka zvedalo ze židle, ale vybrané songy příjemně umí dokreslit atmosféru scény, což je to nejpodstatnější.
Pokud máte rádi tajemství, záhady a neočekávané zvraty společně s trochou středoškolského klišé, přesto se sympatickými hrdinkami, jsou Pretty Little Liars k dokreslení letní nálady ideální. Jen je potřeba si uvědomit, že 'A' se jen tak snadno odhalit nenechá a že každý má tajemství. A každý lže.
Moje hodnocení: 7.5 / 10

Trailer:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | Web | 7. července 2013 v 23:32 | Reagovat

První sérii jsem viděla, ale další už ne. Zase tolik mě tento seriál nezaujal, ale uznávám, že pokud má někdo podobné seriály rád, mohly by se mu PLL líbit :-) Recenze na další řady si moc ráda přečtu, už proto, abych věděla, jestli o něco přicházím, když na ně nekoukám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama