Lauren Kateová - Andělé: Pád

5. července 2013 v 18:18 | Selenne L. Athi |  Přečteno
První kniha série Andělé.
Některým andělům je souzen Pád...
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

___________________________________________

Tak předně - nápad zajímavý. Příběh a postavy - katastrofa.
Pád má skutečně zajímavý námět s reinkarnací a prokletou láskou, kterou už tak nějak tušíte od Prologu, který snad jako jediný stojí za zmínku z celé knihy. Ale samotné provedení je prostě děsivé - od postav začínaje, po atmosféru a divné prostředí konče.

Luce jako hlavní hrdinka je neskutečně otravná, hloupá a naivní a k tomu s nulovou charakteristikou. Jasně, stýská se jí po domově, je zmatená a vystrašená ze školy, kam vlastně vůbec nepatří, ale to jí nedává důvod chovat se jako stalker, nebo jako naprostá blběna, kterou zajímá jen to, s kterým z těch ohromně pohledných kluků vlastně bude chodit. Aniž by tedy o nich něco doopravdy věděla, že jo. A pak, že vzhled přece není vůbec důležitý, že? Navíc mě neskutečně urazila část, kdy se Luce chvástá tím, jak neskutečně inteligentní je a pak se snad stokrát poníží tím, že mluví o sobě jako o naprosto nedůležité osobě, která si nezaslouží, aby měla Danielovu, potažmo i Camovu pozornost. Moje feministická duše trpěla celou dobu, zatímco moje pisatelská stránka divoce vrtěla hlavou - ne, knihy s takovými hrdinkami by se vážně neměli pouštět do světa.

Když už jsme u klišé žánru, můžeme se zastavit i u dvou 'objektů' dívčiných obsesí - Cama a Daniela. Cam mi osobně připadal jako jediná zajímavější postava, ačkoliv jeho vlezlost a image 'bad boye' byla podezřelá už od začátku, takže to finální odhalení zas tak šokující vážně nebylo. Co se týče Daniela, tahle postava mě vůbec nenadchla, aneb 'přepsaný' Edward - chvíli by chtěl Luce pomalu povalit na záda a vzít si ji na místě a v druhé na ni ukazuje prostředníček, chová se jako arogantní vůl a to všechno, světe div se, pro dobro a lásku ke své milované.

Takhle nereálný vztah založený jen na tom, že hlavní hrdinka pronásleduje pohledného idiota bez osobnosti a to všechno jen kvůli reinkarnaci, jsem vážně nebaštila. Není tu žádné opravdové, upřímné jádro, u něhož bych dokázala uvěřit, že tihle dva vážně trpí, protože nemůžou být spolu. Právě tenhle slaboučký záblesk byl v Prologu, ale jinak bych nad 'důležitostí' těchhle dvou v konečné bitvě o osudu lidstva vážně měla vážně krutě ironický záchvat smíchu. A nejhorší je, že se to všechno tváří tak vážně. Nemluvě o sáhodlouhých, nudných pasážích, které jsou spíš jako opsané z diktátových cvičení pro základní školu a ne jako dobře vybudovaný příběh. A když už se konečně začne něco dít, autorka to pohřbí naprostým zmatkem a 'jednoduchým', avšak naprosto nelogickým vyústěním - aneb jak hrdinka na slovo poslouchá toho, pro kterého žije. Ne, feminismus se vážně s takovými může šťastně zahrabat do kopru.
Uff, víckrát už ne, prosím.

Moje hodnocení: 2 / 10
Reakce po dočtení:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 aesi aesi | 6. července 2013 v 18:16 | Reagovat

A ty se nepoučíš a nepoučíš a takové knížky stejně číst budeš i když moc dobře znáš primární důvod jejich vzniku i fakt, že inteligence a konstruktivity by v nich jeden pohledal.

Shame on you. Shame on your cow.

:D

2 Eva Eva | 10. července 2013 v 20:46 | Reagovat

A tos nečetla ty zbylé tři. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama