Da Vinci's Demons | 2013 | 1. série

3. července 2013 v 22:20 | Selenne L. Athi |  Viděno
Seriál z pera Davida S. Goyera (má na svědomí např. filmy Batman začíná, Temný rytíř nebo Blade) popisuje "neodvyprávěný" příběh génia Leonarda Da Vinci během jeho mladých let v renesanční Florencii. Jako 25letý umělec, vynálezce, šermíř, milovník, snílek a idealista se musí vypořádávat s vlastní neortodoxním vnímáním světa a pomalu si začíná uvědomovat, že je schopen svá vidění budoucna převádět do reality... (anotace SerialZone)

___________________________________________

Starz mi letos ukončila moji historickou poezii v podobě Spartaka a hned vyrukovala s novým historickým seriálem, tentokrát lákající na postavu snad nejznámějšího vynálezce a malíře všech dob z jeho mladších let, o nichž si asi ve školních lavicích příliš nepočteme.

Pilotní díl DaVinciho démonů byl zvládnut skutečně brilantně - záhady, tajemství, krásné tváře, skvěle snímaná kamera a samotný představitel mě dokonale přesvědčili o tom, že bych tomuhle novému, historicko-mysterioznímu počinu měla dát šanci. Nemluvě o výpravě a záporáků v čele se samotným papežem a jeho synovcem v podobě Blakea Ritsona, pro kterého mám už pár let slabost (to ty adaptace Jane Austenové).

Příběh si dobře udržuje tempo do poloviny série, kdy člověk neví, komu má fandit z aktérů v téhle velké hře o moc a vědění. Velice dobré tempo, uvěřitelné chování postav a celková atmosféra dokáže diváka chytit a nepustit... Do chvíle, kdy se tohle mohutné kolo lehce zadrhne. Od půlky série to nějak ztratilo šťávu. Snaha o mnohovrstvené úklady, záhada okolo fontány vědění, to všechno se trochu překombinuje. Nevím, skoro jsem se zklamáním zvažovala, že Da Vinciho a jeho démony nakonec s velkým smutkem opustím. Nakonec jsem to přeci jen dokoukala a finálová epizoda naštěstí dohnala ztracenou reputaci. Skutečně naštěstí, ačkoliv jisté scénáristické pohnutky v podobě zabití pár postav a klišovitých vyznání jiných mi připadaly vážně trochu předvídatelné. Ale budiž. Na takhle 'těžkou' tématiku je to zvládnuté dobře už jen z pohledu výpravy a postav. Přesto ten pokles v půlce první série Da Vinciho mě trochu zklamal - u prvních sérií se to stává, ale nemělo by to být pravidlo.

Moje hodnocení: 7.5 / 10

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 4. července 2013 v 15:09 | Reagovat

Já tě nechápu :D Kde na to hergot bereš čas?! :D Do toho ještě sleduješ dalších tucet seriálů, koukáš na filmy, píšeš povídku a já prostě jenom zírám :D O tomhle seriálu už jsem taky něco málo slyšela :D Trailer už jsem viděla před nějakou dobou a hrozně se mi líbil :D Ale k tomu abych se na to podívala, potřebuju aby na mě někdo dohlížel a nakopnul mě do zadku :D

2 Lyra Lyra | Web | 7. července 2013 v 23:25 | Reagovat

Slyšela jsem o tomto seriálu, B. Ritsona mám poměrně ráda, ale přesto se mi do Da Vinciho démonů nějak nechce a nevím, jestli se to někdy změní, zcela vyloučené to samozřejmě není, tak uvidíme. Jinak stejně jako slečna S c a r s nechápu, kde na všechno bereš čas, ale o tom už jsme se bavily na FF, že, takže to nebudu znova rozmazávat :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama