Bates Motel | 1. série | 2013

16. července 2013 v 22:11 | Selenne L. Athi |  Viděno
Motel Seafairer, stojící na okraji přímořského městečka White Pine Bay, zakoupí vdova Norma Luise Batesová, která zde hledá nový domov pro sebe a svého dospívajícího syna Normana. Nastěhují se do starého viktoriánského domu nad Seafairerem, který přejmenují na BATES MOTEL. Oba se seznamují s životem ve městě a obyvatelsvo je k nim celkem přátelské, až na šerifa Alexe Romera, který jakoby tušil, že ho už brzy čeká spousta práce. Komplikovaný vztah matky a jejího syna, ze kterého se jednou stane jeden z nejslavnějších psychopatů filmového plátna Norman Bates, nám přiblíží tento seriálový prequel ke slavnému hororu Alfreda Hitchcocka PSYCHO. (anotace CSFD)

___________________________________________

Kdo nezná Psycho, nechť se zahrabe jako filmový neandrtálec. Protože scéna se sprchou doprovázená onou slavnou, skřípavou melodií patří k těm nejslavnějším z filmové branže vůbec. A tak, padesát tři let po původním filmu vzniká seriál, který nás bere do nadčasového městečka, kam se po otcově smrti stěhuje mladý Norman Bates se svou matkou...


Vzhledem k tomu, že Psycho patří mezi mé filmové oblíbence, tak jsem přistupovala k tomuhle seriálovému počinu trochu nedůvěřivě. Na druhou stranu jsem si říkala, že Freddie Highmore už není ten malý, ušatý klučina a má na svém kontě tolik filmů, že by takovou slavnou roli třeba i dokázal utáhnout, nebo ji alespoň úplně nezpackat. Má důvěra byla nakonec odměněna, neboť Freddie Highmore opravdu vyrostl a roli 'lehce' narušeného mladého Normana zvládá takřka na výbornou a v některých chvílích divák neví, jestli by ho měl politovat, nebo od něj s křikem utéct. Se svou seriálovou matkou, Verou Farmigou má tu správnou, lehce zvrácenou chemii, která naznačuje, že tohle není obyčejný vztah milující matky se synem. Osobně jsem si oblíbila Emmu Decody, Normanovu nemocnou kamarádku, která chce být něco víc než jen kamarádka a tak se s Normanem ocitá na citovém kolotoči. Věřte však, že tady se na žádnou velkou romanci nehraje - romantika má v tomhle seriálu jen malé místo a vlastně si ji ani moc neužijete.

Seriál funguje nejen na dobrém obsazení, ale i na příjemně stísněné atmosféře, která neustále nutí diváka dávat pozor a nechává ho čekat v napětí, co se stane dalšího. Přičemž mnoho zvratů je opravdu nečekaných (ačkoliv to s Normanovým otcem jsem tak nějak tušila už od úvodní scény). Dalším plusem je pozadí, tedy nadčasové městečko, které je směsicí retra a moderny (styl oblékání některých postav vs. moderní technologie) a dokresluje tak obraz čehosi zkrouceného a ne úplně přirozeného.

Moje hodnocení: 8.5 / 10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 17. července 2013 v 21:17 | Reagovat

Nemuselo by to být špatné, ale já poslední dobou stíhám jen stěží koukat i na britské seriály, takže tento si pravděpodobně budu muset uložit do složky s nadpisem "možná někdy ve (velmi) vzdálené budoucnosti" :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama