Revolution | 2012/13 | 1. série

12. června 2013 v 18:47 | Selenne L. Athi |  Viděno
Svět, jaký známe, je pryč. Nastal globální výpadek proudu, který uvrhl celý svět do temnoty. Nastala anarchie a povstaly nové mocnosti a frakce, které ovládly šokem roztříštěné lidstvo. O patnáct let později se mladá Charlie Mathesonová vydává vyhledat jediného příbuzného, který by jí dokázal pomoct s nalezením a záchranou jejího uneseného bratra Dannyho - svého strýce Milese s temnou minulostí...

___________________________________________

Tohle vypadalo TAK slibně. Zajímavá hrdinka, trochu ohrané klišé hledání ztraceného člena rodiny, přesto napínavá atmosféra a propracované postavy. Alespoň tak mi odsýpala první polovina tohohle nového, dystopického opusu...

Osobně pro mě měla první polovina série jen málo negativ. Charlie mi byla poměrně dost sympatická, na druhou stranu se její bratr jevil tak trochu jako spratek, takže u mě moc kvůli pocitu prvního dojmu příliš neobstál. A Charliin strýc Miles v podobě Billyho Burkea mě překvapil tím, jak rychle jsem si ho dokázala oblíbit. Navíc tvůrci ukázaly, že se nebojí své postavy zabíjet. No jo, Hra o trůny zřejmě konečně začíná učit televizní tvůrce, že nikdo vlastně není v bezpečí, že smrt může sáhnout skutečně na všechny.
Divákovi se navíc dostanou flashbacky do minulosti, dokonce i před výpadem, díky čemuž víc rozumí postavám a dokáže se s nimi vžít. Samozřejmě, Charlie tak trochu klišoidně neustále Milesovi připomíná, že by měli bojovat za lepší svět a vyšší dobro a neměli by zabít bezdůvodně. A kupodivu tenhle jejich vztah klape mnohem víc, než všechny ostatní v celém seriálu.
Jenže pak se stane jedno velké OUHA - totiž, že tvůrci zabijí jednu z hlavní postav takovým způsobem, že má divák pocit, že první polovina série byla vlastně naprosto k ničemu a že z seriál udělal naprostého idiota. Alespoň já jsem si tedy po první epizodě druhé poloviny série tak připadala. A od toho okamžiku, jako kdyby se veškerá chemie, dobře vystavěné prostředí a psychologie postav začala hroutit. Epizody se postupně začínají snižovat na stále opakovaný scénář: někam jdeme-něco získáme-někoho zabijeme-vyslechneme si něčí moralizující proslov-jdeme dál. A nejen to - i samotné postavy se jaksi zaseknou na místě a místo, nedej bože, nějakého dalšího vývoje nám postupně zapadají do odporných stereotypů a jejich charaktery se pomalu stávají nepříliš uvěřitelné, navíc neustále skákají z dobré na špatnou stranu, aniž by měli opravdu vážnější důvod. Nemluvě o tom, že z hlavní postav udělali nepřemožitelné včetně Milese, který si od jistých fanoušků vysloužil přezdívku 'nový Chuck Norris'. A toho záporáka nám taky zkouhli jen na zlé, zlověstné pohledy a ukňourané, naprosto nepodstatné rozhovory, které většinou končí zabitím nějaké (naprosto neznámé) postavy.

Nevím, co mě štve víc - zda to, jak druhá polovina Revolution šla naprosto a totálně někam do kopru, nebo to, že jsem naivně věřila, že se kvalita přeci jen zvedne a vrátí se zpátky na začátek. Budu hodně dlouho přemýšlet, jestli dám šanci druhé sérii nebo se na tenhle naprosto ztracený potenciál vybodnu úplně.

Moje hodnocení: 5 / 10 (a to jen vážně kvůli prvním 10 dílům)

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama