Hannibal | 2013 | 1. série

21. června 2013 v 21:54 | Selenne L. Athi |  Viděno
Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma. 
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III - Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát.

___________________________________________

Uff, tak tohle byla zatracená jízda.
Upřímně, začala jsem se na nového Hannibala dívat zejména kvůli Madsu Mikkelsenovi - tenhle viking s mohutnou čelistí a uhrančivým výrazem mě dostal už v Královské aféře, a v roli Hannibala mě neskutečně začal zajímat. Plus Hugh Dancy, o němž jsem věděla, že umí hrát dost obstojně.
Nelituju, že jsem se do toho pustila, ale předem varuji ty, kteří se do toho taky rozhodnou skočit - Hannibal je vážně psychotický seriál, ve kterém je neskutečně hustá, mrazící atmosféra, občas opravdu zvrácené způsoby vraždy, psychologické hrátky hlavním postav na kočku a na myš a k tomu ještě napětí, které vám nedovolí dýchat. Nemluvě o neskutečné kameře zaměřené na detaily. Velké překvapení ze strany NBC, že se vůbec do takového projektu pustilo - za což jim vážně děkuji, protože tenhle seriál si mě po pilotním díle okamžitě získal. Mads Mikkelsen si se svou postavou Hannibala neskutečně vyhrál, takže se může obstojně postavit vedle Anthonyho Hopkinse a Will Graham v podání Hugha Dancyho mu dělá skutečně obstojného protivníka. V neposlední řadě samozřejmě nemůžu zapomenout na Laurence Fisbourna, který hraje dosti rozporuplnou postavu detektiva Jacka Crawforda, přesto jsem si na jeho postavu zvykla stejně, jako na hlavní dva hráče v téhle velké, šílené úchylárně.
Omlouvám se, pokud je tahle recenze trochu chaotická, ale u Hannibala to snad ani nijak nejde. Jedinou škodou na kráse je, že těch vražd je občas až příliš, tvůrci jdou hodně daleko za hranice čehokoliv, co jsem doposud viděla a hlavní nit Hannibal vs. Will Graham se objevuje a zase mizí, což v tomto případě působí maličko chaoticky.
Finále série je děsicí a dost mrazící na to, abych se nemohla dočkat další série. Protože pokud se v první sérii dala atmosféra krájet, v té příští se nejspíš budeme hustým ovzduším nejspíš dusit. Navíc jsem zvědavá na Anthonyho Hopkinse, který si vystřihne jednoho z vrahů. Pocta kvalitnímu seriálu, kterou si já nenechám ujít.
Pro silné povahy, kteří jsou připraveni na pořádnou hustou polévku lidských vnitřností a psychologických hrátek.

Moje hodnocení: 8 / 10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama