Hostitel | The Host | 2013

5. května 2013 v 21:34 | Selenne L. Athi |  Viděno
V nedaleké budoucnosti jsou lidská těla obsazeni mimozemským druhem, který je nenásilný, nekonfliktní a mírumilovný. Vlastně dělají lidstvu službu, když obsazuje jejich těla a zabraňuje tak válkám a ničení planety. Až na to, že se lidstvo brání a nechce si nechat vzít svůj domov jen tak lacino.
Melanie Stryderová je těmito hostiteli chycena, aby zachránila ty, které miluje nejvíc - svého bratra Jamieho a přítele Jareda. A když je do ní vložen hostitel zvaný Wanderer, bojuje s ní v jednom těle. Nakonec ji přesvědčí, aby našla zbytky odboje a s ním i ty, které miluje...

___________________________________________

Mohlo to být možná i horší. A i když ten film je vcelku uspěchaný na místech, kde měl zpomalit a naopak, jeho příběh nechutně jednoduchý, docela se snaží držet hlavní linie knihy. Aneb 'nepřirozený' čtyřúhelník mezi hlavními hrdiny + boj proti hostitelům.
Jediné, co Hostitele docela zachraňuje, je jeho obsazení. I to však má své mouchy - Saiorse se čtvrtku filmu mračí, čtvrtku ječí a po zbytek má ledový, nic neříkající výraz. Ano, takhle se tváří všichni, kdo mají hostitele v těle, i tak bych potřebovala větší emoce od někoho, kdo bojuje se s další duší obývající jedno tělo. Co se týče jejích milostných šámstrů, i s nimi je to na hraně - jak Jake Abel, tak Max Irons docela hrát umí. Vážně, kdo je viděl v předchozích rolí, občas sice dokáží přehrávat, ale i tak se snaží. V Hostiteli na jejich tvářích bohužel střídá podobné množství výrazů jako u Saiorse. Čemuž prostě a dokonale nerozumím vzhledem k velice dobré chemii, která mezi těmihle třemi mladými talenty dobře funguje po celý film.
Jako další mínus bych brala onu podivnou dějovou linii s Hledačkou, která v knize figuruje spíš jako tichá, nenápadná hrozba tam zvenčí, která je nebezpečně blízko lidským úkrytům. Tady má několika minutové výstupy s tváří Diane Kruger, jejíž hereckou kariéru jsem nikdy nevyhledávala (odpustím-li Tróju). Hledaččiny scény tak zbytečně zabírají minuty, nepohybují děj nijak zvlášť dopředu a samotná postava je natolik nezajímavá, že by se ten film klidně mohl obejít bez ní s tím, že hostitelé zbylé lidské uprchlíky prostě hledají. Tečka. Nic víc by k tomu nebylo potřeba dodávat.
Hudební složka filmu mě naprosto neoslovila, ani žádnou ústřední melodii si z tohohle filmu nevybavím.
Přesto si pořád říkám, že by to mohlo být horší. Tenhle film má alespoň štěstí na docela dobré obsazení, stopáž a dějovou linii, které se drží, ale jinak to není nic nového, ani převratného a některé části knihy, které by tomu daly aspoň trochu větší hloubky, tvůrci klidně vypustili.

Moje hodnocení: 5 / 10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Destel Destel | Web | 5. května 2013 v 21:58 | Reagovat

Vesměs je všechno pravda, ale jelikož i tak se mi tenhle film líbil a opravdu jsem se na něj těšila, nic mě od mého názoru neodradí. :D Jak říkáš, mohlo to být horší.

2 S c a r s S c a r s | Web | 6. května 2013 v 19:57 | Reagovat

Všichni z toho filmu byli hrozně vypleskaný, teda aspoň nadrženci Twilight ságy myslím, ale všichni mi do jednoho tvrdili, jak je Hostitel naprosto dokonalej. Zřejmě ale mysleli knihu, protože film evidentně za moc nestojí a asi ho ani nebudu nijak zvlášť vyhledávat :D

A prosimtě, prď na nějaký návštěvníky :D K seriálům a prostě všemu co tě baví, je potřeba nějaká ta dávka fangirlení, tak proč si to zbytečně odepírat :D Ale na ten článek se chystá, ale zřejmě si už něco napíšu teď, ale zbytek až po dnešním díle GoT, protože mě tam něco dostalo, a chci vědět, jak to v dnešním díle bude pokračovat :D Ach jo, Běti, já ti budu za všechny ty seriály líbat ruce :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama