Arrow | 1. série | 2013

26. května 2013 v 17:52 | Selenne L. Athi |  Viděno
Po objevení vraku lodi je miliardářský playboy Oliver Queen prohlášen za mrtvého. Jenže po pěti letech je objeven na jednom z ostrůvků uprostřed Pacifiku. Poté, co se vrátí zpět do rodného Starling City, je přivítán svou matkou Moirou, sestrou Theou a nejlepším kamarádem Tommym. Všichni však cítí, že posledních krušných 5 let ho změnilo. Oliver ovšem zná pravdu o tom, kým se opravdu stal, skrývá se a snaží se odčinit prohřešky svého mládí. Začíná tím, že si chce usmířit svoji bývalou přítelkyni Laurel Lancovou. Vytváří postavu ochránce bezmocných Arrowa. Ten po nocích napravuje to, co přes den napáchala jeho rodina a jiní bídníci z bohaté společnosti a snaží se vrátit zašlou slávu kdysi zářícího Starling City. Přes den nadále vystupuje jako záletný a bezstarostný boháč, jakým býval dříve. Jediný, kdo zná jeho tajemství, je jeho řidič a bodyguard v jedné osobě John Diggle. Jenže postava ochránce slabých se vůbec nezamlouvá místní policii, obzvlášť Lauřinu otci, detektivovi Quentinovi Lancemu. Ale ten není pro Arrowa jediným nebezpečím. Oliverova vlastní matka totiž ví o pět let starém potopení lodi mnohem víc, než si kdo dokáže představit.
___________________________________________

Arrow je konečně komiksový počin převeden na televizní obrazovky, který se stal konečně tím svěžím větrem mezi podobné seriály. Tak trochu připomíná Batmana a svými flashbacky zase Ztracené. A přesto se dokázal poměrně slušně se pocuchanou reputací podobných seriálů vyrovnat (nemusím doufat připomínat lehce nepovedeného The Cape) a přenést jí na kvalitnější úroveň.

Začátek seriálu se rozjíždí poměrně pomalu a činy a jednání postav je docela předvídatelné, nemluvě o romantické zápletce hlavního hrdiny, která se bohužel drží skrz celý seriál a působí tak trochu klišovitě. Přesto se děj po několika dílech pořádně rozjede a o akci, nebo zajímavé zvraty skutečně není nouze (pokud si myslíte, že Oliver na tom ostrově těch pět let nedělal nic víc, než že lovil škeble, jste hluboce na omylu) a hlavně hlavnímu hrdinovi nevychází schovávání své identity tak, jak doufal. Což je poměrně příjemná změna vedle všech ostatních superhrdinů, kterým se jejich skrytá identita snadno tají. Ne, Arrow dělá přesný opak, míchá osudy jednotlivých hrdinů a snaží se jim dávat punc reálna. Ano, sice je tu pořád ono neuvěřitelné pozlátko, které je u CW seriálů známé a v duchu jim to nejednou vyčítám, na druhou stranu hrdina vážně není nepřemožitelný, má své slabiny a ve finále skutečně všechny nezachrání, spíše naopak.

Ačkoliv jsem nad Arrow opravdu dlouho váhala a trailer mě vůbec nenadchl, spíš naopak, nakonec jsem to s ním zkusila. A vážně mi není líto času, který jsem nad ním strávila. Pro můj rozmazlený seriálový jazyk je prostě štěstí, že se tenhle seriál a jeho tvůrci skutečně snaží udělat z Arrowa správný akční seriál s uvěřitelnými hrdiny a náhlými zvraty, které v mnohých případech vycházejí a nutí diváka netrpělivě čekat na další díl. Kdyby tam nemíchali onu romantickou linii hlavního hrdiny a třeba nechali trochu víc prostoru pro jeho sestru (která je v některých dílech bohužel dost utlačována do pozadí), nejspíš bych už nedokázala nic moc vytknout.

Ano, nakonec se mi to líbilo.

Moje hodnocení: 7 / 10 (za povedené finále a smrt pár důležitých postav - děkuji, děkuji za nešťastný konec)

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | Web | 26. května 2013 v 20:27 | Reagovat

Tento seriál jsem také viděla, osobně bych mu dala maximálně 6/10 s ohledem na poněkud křečovité výkony několika herců, občasnou předvídatelnost, přítomnost některých klišoidních prvků a příležitostnou přitaženost za vlasy některých zápletek a dialogů postav, ale jinak se mi docela líbil a občas jsem se u něj dobře pobavila. Jestli ale budu koukat na druhou sérii, tím si vůbec jistá nejsem, ještě se uvidí. Každopádně dobře napsaný článek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama