Whisper of the Heart | Mimi wo sumaseba | 1995

9. dubna 2013 v 12:09 | Selenne L. Athi |  Viděno
Shizuku je snílek. Čte až příliš knih, aniž by se nějak výrazně zajímala o okolní svět. Málo se učí, neví, co bude dělat, až vystuduje. Nemluvě o tom, že by kdy přemýšlela o nějakém klukovi. Jedinou její zálibou kromě čtení je psaní textů písní, o nichž si však stále myslí, že nejsou moc dobré. Jenže pak zjišťuje, že skoro všechny knížky z knihovny, které čte, si půjčil jakýsi Seiji Amasawa.
A útrapy dospívání mohou začít...

___________________________________________

Whisper of the Heart je jemný, snivý příběh, který sice nenabízí nic nového, přesto vůbec nenudí a zahřeje u srdce. Se Shizuku se člověk snadno sžije a v nejedné situaci může vidět sám sebe - hlavně v nejistotách ohledně školy, ale i budoucnosti.
Už tak nějak zpočátku je jasné, jakým směrem se příběh bude ubíhat, obzvlášť poté, co se konečně odhalí pravá identita Seiji Amasawiho. A přesto tenhle snímek skýtá řemeslně propracovanou, nádhernou animaci studia Ghibli. Nenucená a přitom perfektně ztvárněná gesta postav jsou prostě pastva pro oko, nemluvě o snivé části Shizukina příběhu. Jemná romantika, jednoduchý příběh a příjemná atmosféra, která přetrvá i hodiny po shlédnutí filmu. Prostě takový ten film, který zvedne náladu, neurazí, ani nesežere čas.

Moje hodnocení: 7 / 10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama