The Almighty Johnsons | 2. série | 2011

9. dubna 2013 v 11:33 | Selenne L. Athi |  Viděno
Po šíleném zmatku z předchozí série se Johnsonovi bratři se svým bláznivým dědečkem vrací, aby si konečně udělali pořádek v životě. Ty je pomalu ničen svým manželstvím; Mike se po rozvodu snaží najít si nové priority; Anders odjíždí do Norska z naprosto záhadných důvodů, zatímco nejmladší Axl je zoufalý z nastalé apatičnosti své rodiny a jejich naprosté ignoraci k tomu nejdůležitějšímu důvodu ze všech - totiž najít Frigg. Vytvářejí se nová spojenectví a vztahy a nová řádka pořádných zmatků a šílených situací znovu propuká, nemluvě o návratu matky bratrů Johnsonových - mocné bohyně Freyi, která dokáže svým synům pořádně zamíchat kartami...

___________________________________________

Bohužel, 2. série The Almighty Johnsons trochu trpí syndromem druhých dílů. Není už příliš potřeba seznamovat s postavami, proto se epizody více soustředí na celkový pohled na rodinu norských bohů, kteří se v moderním světě snaží poprat s životem. Kvůli tomu to působí trochu kostrbatěji a neuhlazeně. První polovina série byla rozhodně lepší než druhá - ačkoliv mi trochu chyběl Anders a jeho slovní potyčky a shazování s Tyem, přeci jen si první polovina série udržela mnohem svěžejší tempo, než druhá. Předně tu byl naprosto disfunkční manželství Tye a jeho vyvolené bohyně podsvětí, Hel - upřímně, tyhle dva sledovat neustále se oblézat a vzápětí se málem zabíjet byla docela psina. Kvůli tomu ale bohužel utrpěla postava Dawn, která se sem tam mihne v první polovině série, v druhé ji zase vidíme víc - jenže její charakter jaksi povadl a tak mi v některých momentech připadala zbytečná a její vztah-nevztah s Tyem se dostal do zbytečně slepé uličky.
Mimoto je mi líto, že jsme viděli tak málo nových bohů. Bratry už jsme znali společně s bohyněmi, Loki, Thor... Kromě asi čtyř nových bohů, kteří mi připadali otravní a vlastně zbyteční, mi je líto, že jsme jich neviděli víc - tedy, myslím ty zajímavější. A epizody s obry a to následné vyústění kolem Gaiy mi připadalo strašně nepřirozené. Logicky to do sebe sice nakonec zapadlo, přesto jsem doufala, že k takhle jednoduchému vyústění tvůrci prostě nedojdou.
A dokonce ani finále mi to moc nevynahradilo - kvůli objevení jakési nové postavy jsme o jednu z bohyň přišli a další získali. A Frigg jsme opět nenašli. Neříkám, že by mě druhá řada vyloženě zklamala, ale mohla být ještě o stupeň lehčí. A ty tři epizody navíc oproti minulé sérii tomu spíš uškodili, než přidali.
Přesto všechno se těším na 3. řadu, která se už začala natáčet. A upřímně doufám, že tvůrci ten způsobený zmatek alespoň trochu napraví. Abych byla upřímná, tu Frigg bych už taky ráda našla.

Moje hodnocení: 6 / 10

Trailer:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikol* Nikol* | Web | 9. dubna 2013 v 11:42 | Reagovat

tohle vůbec neznám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama