The Almighty Johnsons | 1. série | 2010

7. dubna 2013 v 15:06 | Selenne L. Athi |  Viděno
Když se na Novém Zélandu začnou dít zvláštní věci ve dne narozenin Axla Johnsona, nepřikládá tomu nijak zvlášť velký význam. Koneckonců, zemětřesení, padání hvězd a málem sražení autem je přece naprosto normální, když je vám jednadvacet, nebo snad ne? Jenže pak se Axl dozvídá, že nic jako náhoda neexistuje - on a jeho bratři jsou totiž reinkarnacemi prastarých, norských bohů: Ullra, boha lovu; Bragiho, boha poezie a Höðra, boha všeho temného a chladného. Společně s jejich dědečkem Olafem, reinkarnací boha a orákula Baldra je Axl jediný, do něhož ještě nepřestoupila božská moc. Když se nejmladší Johnson nechá přesvědčit, bratři ke svému znepokojení zjišťují, že jejich benjamínek je reinkarnací vládce všech bohů, Odina. Má to však háček - aby všichni mohli nabýt svých původních schopností a vrátit se k vládě Asgardu, Odin musí najít svou vyvolenou bohyni Frigg. Hon na nejvyšší z bohyň může začít...

___________________________________________

Předně, chtěla jsem zkusit něco trochu jiného. O tomhle opusu novozélandské produkce už jsem něco málo slyšela a když člověk má hromadu věcí, které má udělat, ale přitom se chce plně věnovat prokrastinaci... No, prostě jsem tomu rozhodla dát šanci.

Upřímně, první díl okamžitě nechytne. Jakmile se však všichni Johnsonovi rozhodnou vzít Axla do lesa na 'rodinný výlet', konečně se to pořádně rozjíždí. Děj je jednoduchý, žádné velké intrikaření, či proslovy a zvraty příliš nehledejte. A přesto to má své určité kouzlo - v dialozích, v nápadu a v postavách. Tvůrci se totiž snaží věrně držet vlastností norských bohů, díky čemuž vzniká řada zajímavých a vtipných situací. Nemluvě o té troše sexu a vzájemné špičkování mezi bratry. Podobný nový vítr jako tenhle je ve fantasy žánru jedině vítán.

K postavám bratrů nemám výhrady - Mike jako Ullr je klidný, zodpovědný, snaží se rodinu držet pohromadě a dělat správná rozhodnutí. Anders jako Bragi je sebestředný, vychytralý parchant, který umí dokonale těžit ze situace a díky svým schopnostem by dokonale ukecal i mrtvolu. Ty jako Höðr je cynický a realistický, kvůli svým schopnostem je ale hodně omezován - koneckonců, když jeho přítelkyně omylem umrzne jedinému dotyku, není to zrovna nejjednodušší život. A nakonec Axl - ten je jako nejmladší i nejvíc naivní a sám se snaží najít ve světě svou vlastní cestu. Což jako Odin, otec všehomíra, rozhodně není jednoduché. A Olafa jako Baldra považuju za jednu z nejvtipnějších postav seriálu, aneb naprosto skvělý, hláškující 'dědeček', který hulí, pije a většinu času neví, která bije. Proti téhle rodince bohů bude stát nejen skupina postychtivých bohyň, kteří se kvůli rovnocennosti na Asgardu také rozhodnout hledat Frigg, ale i vypočítavý bůh Loki.

Některé díly jsou dějově slabší, ale za všechen ten humor a odlehčení jsem to tomuhle seriálu ráda odpustila. Navíc samotné hledání toho, kdo je vlastně Frigg, je jedna velká honba plná omylů, které vedou až naprosto neuvěřitelnému vyústění. V závěru proto podotýkám, že jsem s The Almighty Johnsons naprosto spokojená. Postavy jsou sympatické, děj docela příjemně ubíhá a kromě jedné či dvou opravdu otravných postav (Axlův spolubydlící Zeb), jsem ráda, že jsem tomuhle seriálku věnovala čas.

Moje hodnocení: 7.5 / 10

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daletth Daletth | Web | 7. dubna 2013 v 21:19 | Reagovat

A sakra... To zní nadějně... Ještě, že nějaké ty seriály teď už zase přestanou vysílat a dají si pauzu... Kvůli tobě se ještě stanu seriálovým závislákem :-D :-D

2 Lyra Lyra | Web | 7. dubna 2013 v 21:40 | Reagovat

Zní to docela zajímavě, ale já už tak nestíhám, takže pokud se vůbec k tomuto seriálu dostanu, nebude to hned :-)

3 Lyra Lyra | Web | 7. dubna 2013 v 21:47 | Reagovat

A odpověděla jsem ti na komentář na mém blogu :-) Asi by to chtělo nějakou návštěvní knihu nebo extra článek, ať nemusím podobná "servisní" sdělení strkat pod tvé normální příspěvky a zaspamovávat tak komentáře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama