The First Time [2012]

4. března 2013 v 15:51 | Selenne L. Athi |  Viděno
The First Time začíná poměrně známým klišé - kluk chce holku, která ho vidí jenom jako kamaráda. Jenže v momentě, kdy si nacvičuje své velkolepé vyznání, potkává Aubrey, která chodí se starším mužem. A ačkoliv se tihle dva vlastně vůbec neznají, stráví spolu víkend, na který ani jeden z nich nezapomene...

___________________________________________

Aneb film o tom, jak by si dospívající měli se sexem počkat na toho pravého. A jakkoliv ošklivě naivně to zní, film se docela snaží. Chemie mezi hlavními hrdiny docela funguje, Britt Robertson se snaží svou roli uhrát, zatímco Dylan O'Brien se občas nechává jejím hraním táhnout, ale budiž. Nesmíme zapomenout, že je to romantický, teen film, proto tak dvacet minut z toho vyplňuje líbání a tak trochu plytké dialogy o tom, co ten druhý chce či nechce. Navíc se tak nějak z toho 'poprvé' dělá velká věc, ale pak na to vlastně ani nezáleží, hlavně že spolu hlavní hrdinové skončí, že? Ale fajn, to by ještě šlo.

V zásadě je The First time nenáročný film, který ale nijak zvlášť nenadechne. Snaží se sice o jakous takous prokreslenost hrdinů, ale jejich postavy potřebují onu zvláštní jiskru smutku a sympatie divákova, aby si ji zamiloval - a to tu prostě nějak není. Což je podle mě docela škoda, protože málokterý film se vyloženě věnuje onomu 'pojďme se spolu poprvé vyspat' a má docela dost reálnou dohru... Kdyby to tak tvůrci nechali, vzbudili by ve mě mnohem silnější, hořkosladký dojem toho, že občas to prostě s tím člověkem není to správné - obzvlášť, když ho zná jenom víkend. Jenže pak se opět vracíme k americkému patosu, sluníčku, kytičkám a happy-endu se vším všudy. Škoda, škoda, škoda, mohlo to být o něco silnější. Nejdřív si to hraje na super citlivý film, pak na romantickou komedii, pak na 'hořké drama' a pak jsou tu zase jen ta sluníčka. Takže fajn, romantická slaďárna, bez které bych se docela dobře obešla - a tak přísně hodním právě proto, že tolika podobných filmů tu máme až příliš.

Moje hodnocení: 3.5 / 10

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 4. března 2013 v 16:06 | Reagovat

Musím říct, že tě docela obdivuju za to, že píšeš recenze i na ty slabší filmy. Já recenze píšu zásadně jen tehdy, kdy se mi film hodně zalíbí, nebo jen když jsem z filmu tak vytočená, že to potřebuju sdělit. Ale jakmile se film ocitá někde uprostřed, tak mi to nestojí ani za recenzi natož abych se s ním patlala :D Co se tohoto filmu týče, mám pocit, že podobných filmů jsem viděla víc než dost a tenhle asi vynechám :D

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 4. března 2013 v 16:57 | Reagovat

Na tenhle film bych se chtěla podívat, hrají tam moji oblíbení herci, bohužel ho ale nikde nemůžu sehnat. :-|

3 Ronnie Ronnie | Web | 11. března 2013 v 19:44 | Reagovat

Abych pravdu řekla, tyhle teen romantické filmy moc nevyhledávám a tvoje hodnocení mě přesvědčilo, že tenhle snímek vidět nemusím ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama