Řím | Rome | 1. série | 2005

19. března 2013 v 23:01 | Selenne L. Athi |  Viděno
1. století našeho letopočtu. Caesar vyhrál nad Galy a vrací se do Říma se svou armádou, aby se stal jeho vůdcem. V jeho vojsku pochoduje Lucius Vorenus a Titus Pullo, dva vojáci, kteří jsou jako oheň a voda, přesto vázáni neobvyklým přátelstvím. A v Římě, s příchodem Caesara, se jeho rodina Juliů v čele s krásnou, inteligentní Atiou a jejími dětmi připravuje na velkou hru o moc a postavení...

___________________________________________

Do dějiště Říma se dostává poměrně těžko, já samotná se do něj dostala až napotřetí. Předně, první díl sice seznamuje s postavami, ale ukazuje pouze jejich slupku, pod kterou se díl za dílem divák dostává hlouběji a hlouběji. A děj ho nepustí, s další epizodou ho napíná víc a víc, nakonec vyvrcholená v neskutečné finálovce, která má naprosto mrazivý, nečekaný konec.
Řím je skvěle napsaný, historický počin, který se opírá o skutečné, historické prameny. Samozřejmě, některé věci a části zápletek jsou domyšlené tvůrci, přesto kulisy, samotné vyobrazení starověkého Říma, kostýmy a myšlení postav je naprosto neskutečné. Seriál se nebojí nahoty, ani sexu, v tomto případě má však každá taková scéna svůj důvod - Řím ani tak neprodává nahá těla, jako spíš součásti velké sítě nitek postav a jejich příběhů, které se neustále proplétají mezi sebou. Nikdo není dobrý či zlý, většina jde za svými cíli, aniž by přemýšlela nad následky svých činů. A i když si člověk nějakou postavu oblíbí, nikdy to není z důvodu, že by byla čistá jako lilie. Ne, většina ansámblu je prožraná červy korupce, chtíče a mocichtivosti až na morek kostí a přesto si je člověk dokáže neskutečně zamilovat a soucítit s nimi. Herci své postavy skutečně prožívají a žijí, dýchají na diváka postavami; bez servítek odhalující svá temná tajemství, sny, naděje, lásky a pády. Bez morálních zásad, úcty k životu, ve špinavých a mnohdy temných ulicích prastarého otce Říma. A štěstí si tu taky moc neužijete, protože je hned zašlapáno tragédií či něčím, za co byste onu postavu pořádně propleskli.
Řím strhne a nepustí. Víc takových historických seriálů, u kterých se směju, pláču, ale i držím zaťaté pěsti až do konce, prosím.

Moje hodnocení: 10 / 10

Trailer:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | Web | 21. března 2013 v 23:37 | Reagovat

To by stálo za zhlédnutí. Ach jo, nevíš, kde by se dal sehnat ten obraceč času? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama