LOL (Laughing Out Loud) | 2008

19. března 2013 v 22:30 | Selenne L. Athi |  Viděno
Lola, přáteli oslovovaná Lol, má přítele, skvělé kamarády, pohodovou mámu, otravné sourozence... Ten život vypadá naprosto dokonale do momentu, když jí přítel řekne, že má jinou, když spolu její rozvedení rodiče tajně spí a když se ona sama zamiluje do svého nejlepšího kamaráda.

___________________________________________

Existuje i americká verze tohohle francouzského opusu s Miley Cyrus, který jsem viděla jako první a přesto mě původní příběh nadchl mnohem víc, než americká kopie. Překvapení, viďte?
Předně, LOL se vážně nemaže s vyobrazením dnešních 'spím se všemi' teenagerů, kteří ale pořád mají problémy s rodiči, se školou a se svými kamarády. A přesto netlačí na pilu, dokáže být stále citlivý, vtipný a francouzským způsobem šarmantní.
Postav je tu sice mrak, ale předně se film soustředí na Lolu, která se snaží co nejlépe proplout životem, ačkoliv se jí pomalu sype pod nohama. V těch všech pádech a vzletech nepozorujeme jenom ji, ale i její kamarády a matku. Samotné vztahy dospělí versus děti jsou tu představeny docela dost reálně - zatímco dospělí zapomněli, že byli jednou teenagery, dospívající si nechtějí připustit, že budou jednou dospělími.
Upřímně, myslela jsem si, že tahle recenze bude delší, ale upřímně - tenhle film je malým diamantem ve svém žánru, příjemným zpestřením dlouhého večera doprovázený skvělou hudbou, neokoukanými tvářemi, sympatickým dějem a zpěvným jazykem francouzským.
Tudíž, kdo se nudí a chce si dát takovou oddychovku, která příjemně zahřeje a nenudí...

Moje hodnocení: 8 / 10

Trailer:
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama