Jeníček & Mařenka: Lovci čarodějnic | Hansel & Gretel: The Witch Hunters | 2013

4. března 2013 v 14:37 | Selenne L. Athi |  Viděno
Jeníček a Mařenka byli svým otcem zanecháni v lese, kde narazili na chaloupku celou z perníku. V té žila zlá čarodějnice, která si je chtěla upéct, místo toho však skončila v peci ona a oba sourozenci se stali obávanými lovci. Po mnoha letech se vrací do rodného města, kde se začali znenadání unášet děti, ale také se vrací dávní nepřátelé z minulosti...

___________________________________________

Upřímně, i přesto že jsem od tohohle bijásku nic nečekala, neskutečně mě naštval a zklamal. Ano, oceňuju, že Gemma Artenton má zase nějakou fajnovou roli a 'Gretel' jí poměrně sedí, za to její bratr Jeremy Renner má celý film jeden výraz a osobně mi působí spíš na obtíž, než že by se nějak předřel ve svém hraní. Jediné moje osobní plus dávám za technicko-historické serepetičky, kterých mají hlavní hrdinové všude po kapsách bezpočet a za vesnického 'poskoka' a fanouška lovců Benjamina, ale bohužel ani ten nesplňuje nijak výraznou funkci než zaplácnutí pár minut dialogem s jedním nebo z druhým z lovců.

Krvavé scény, ale i přeměny čarodějnic a jejich samotné zabíjení je až přespříliš počítačové a scény toho typu, že se někdo rozletí na kousky, které připomínají kečup s růžovým cosi, si mohli buď odpustit, nebo přihodit trochu víc kečupu. Samotný příběh mi až příliš připomíná Kletbu bratří Grimmů (2003), kde se vlastně dělo cosi dost podobného, jenže tam šlo o jednu čarodějnici, která si chtěla uchovat mládí, tady jde o víc čarodějnic, které si chtějí pomocí dětí přikouzlit cosi podobného.
Scénář je děsivě plytký a poměrně dost splácnutý na koleni - postavy si chodí sem a tam bez ladu a skladu, otravná Bílá čarodějka svede hlavního hrdinu po dvou rozhovorech a k tomu se ještě vždycky objeví tam, kde je to nejvíc potřeba. Tak nevím, ale nemohli přijít s něčím tochu lepším? Navíc to, že si hlavní hrdinové nepamatují nic o vesnici, ve které dříve žili a do které se vrací, aniž by poznali vlastní domov... A celkové vyuzlení toho, proč na Jeníčka a Mařeknu nefunguje magie mi přijde tak jednoduchá, že by to napsal jakýkoliv začínající romanopisec. Těch logických nedostatků je tam bohužel tolik, že mi to ani snaha o vtip a vulgární mluvu hrdinů vážně nezachrání.

Vážně škoda. Mohl to být minimálně o dvě třídy lepší film. Navíc ještě s tím, že většina akčních scén je už vyklopena v trailerech, takže ani to diváka nijak zvlášť nenadchne. Chudák prasátko, zase zhublo za patos a kečup. Příště budu raději opatrnější s výběrem, na co jít. Celkové body za Artenton, technické serepetičky, Benjamina a skvělé úvodní titulky. Toť vše.

Moje hodnocení: 4 / 10

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 4. března 2013 v 15:04 | Reagovat

Wow, tak to je tedy dost drsné! Jako samozřejmě jsem od toho též moc nečekala, ale že to bude až tak špatné by mě nenapadlo :( Ještě jsem ten film neviděla a už teď mám zkaženou náladu.

A mimochodem, ono je to už na netu, nebo jsi na to byla v kině? :D

2 Grace Grace | E-mail | Web | 23. července 2013 v 9:56 | Reagovat

Tohle je moje guilty plesure :-) Zamilovala jsem si téměř všechna moderní zpracování pohádek, Kletbu bratří Grimmů, Sněhurku a lovce atd... a i na Jeníčka a Mařenku došlo :-) A přes všechny ty chyby, o kterých píšeš a kterých jsem si vědoma, mám k tomuto žánru velice pěkný vztah :-) Well, každý máme svoje :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama