Now Is Good [2012]

3. února 2013 v 15:06 | Selenne L. Athi |  Viděno
Now is Good je příběh o Tesse, dívce, která umírá na leukémii. Proto se rozhodně sepsat si seznam věcí, které by ještě chtěla stihnout udělat, než zemře. Tessa je se svým údělem naprosto smířená, což se tak úplně nedá říct o jejích rodičích - její otec se proti tomu snaží zoufale bojovat, bere jí na každé vyšetření, prochází s ní každičkou proceduru a chová se ke své dceři jako kdyby byla z porcelánu. Naproti tomu Tessina matka proti tomu bojuje po svém - zdánlivě nevnímá, co se s její dcerou děje, neví takřka nic o tom, jak Tessino ošetřování probíhá, snaží se svou dceru mít pouze v době, kdy má všechno tohle za sebou a cítí se v pohodě.
A pak do Tessina života vstoupí její soused, Adam, který je umírající dívkou okouzlen, ačkoliv pořádně neví, jak se vyrovnat s její nemocí a jejím brzkým odchodem...
Upřímně, na Dakotu Fanning mám poměrně složitý názor. Na jednu stranu ji obdivuju, že dokázala už odmala hrát docela složité role, na druhou stranu mi její dospívající kariéra nijak zvlášť nesedne. Upřímně nevím, jestli mi víc vadil charakter hlavní hrdinky, nebo způsob, s jakým ho Dakota zahrála. Samotné téma rakoviny u někoho mladého rozhodně není nová látka, navíc mi tenhle příběh trochu nešťastně připomínal knižní The Fault in Our Stars, s čímž jsem se vyrovnávala takřka celý film a trochu mi to rušilo celý dojem.
Osobně byla pro mě perlou celého filmu hrdinčina matka v podání Olivie Williams, která svůj charakter matky, která se prostě nedokáže rozumně vyrovnat s umírající dcerou a radši tenhle fakt přehlíží, se mi neskutečně dostal pod kůži. Adam v podání Jeremyho Irvina byl sympaťák, ale upřímně - pořád se nedokážu rozhodnout, jestli Jeremy Irvine umí hrát, nebo je to jen pohledná tvářička, která dokáže dostat dívčí srdéčka do kolen.
Samotný příběh je vystavěn jednoduše, přesto dost uvěřitelně. Koneckonců, i když člověk říká, že je smířen se svou blížící se smrtí, nikdy to není tak docela pravda, obzvláště když je vám 17 let, nikdy jste neměli vážnější vztah a, koneckonců, ani sex. S tím totiž Tessa začíná - chce mít sex ještě předtím, než zemře.
Film je směsicí radosti z prchavých momentů štěstí a těžkého, pomalého smíření s osudem, který se s nikým z nás prostě nemaže. Osobně pro mě byla nejpůsobivější poslední půlhodina filmu, kdy se Adam konečně přestal potýkat s otázkou, zda zdvládne snášet Tessinu nemoc, nebo ne a všichni pomalu čekají na konec. Musím se přiznat, že při posledních momentech jsem měla slzy v očích, přesto se mi tenhle film do srdce nijak zvlášť nezapsal. Nevím, možná jiné složení mladších herců? Nedokážu úplně popsat důvod, proč mi tenhle film úplně tak nelahodil, ačkoliv tématika byla zvládnuta perfektně (asi nejsilněji na mě zapůsobila scéna, kdy Tessa začne neuvěřitelným způsobem krvácet z nosu a nechce, aby jí tak Adam viděl, zatímco její matka neví, co má dělat).
Rozhodně je to však film, který stojí za vidění. Sem tam si přeci jen musíme připomenout tvrdou realitu přes veškeré ty přesládlé happy-endy, kterými nás Hollywood rád krmí.

Moje hodnocení: 7,5 / 10


Trailer:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 3. února 2013 v 16:24 | Reagovat

Tohle vypadá hodně dobře. Někde se po tom poohlídnu.

2 Lyra Lyra | Web | 3. února 2013 v 22:55 | Reagovat

Zní to zajímavě, díky za tip :-)

3 Anie Anie | Web | 8. července 2014 v 15:14 | Reagovat

Dobrý film i když je pravda, že v některých scénách se mi Dakota příliš nelíbila...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama