Borgiové | The Borgias | 2. série [2012]

3. února 2013 v 16:06 | Selenne L. Athi |  Viděno
Rodrigo Borgia dál sedí na papežském trůně a snaží se udržet svou rodinu pohromadě. Jenže, jak se zdá, jeho dítka začínají mít poněkud vlastní hlavu a intriky se začínají dít i v dříve pevné rodině Borgiů. Lucrezia přichází o svého milence a otce svého dítěte Paola, začne si více uvědomovat svoji úlohu v Borgiově klanu a rozehraje vlastní hru společně se svou matkou a Giuliou Farnese o moc nad vodou v Římě. Léta soupeření mezi Juanem a Cezarem se pomalu vyostřují. Vznikají nová spojenectví nepřátel Borgiů, a to zejména ze strany francouzského krále Karla a rodiny Sforza, kteří jsou uražení kvůli rozvodu Lucrezie s jedním z jejich rodiny...

2. série Borgiů si u mě překvapivě stojí mnohem lépe, než ta první. Je to nejspíš tím, že už tu neprobíhá 'dlouhý hon na uprchlého kardinála', ale spíše postupný rozpad silné rodiny. Navíc tu už nemusí být výrazné seznamování s postavami jako v první sérii, spíš divák jen tiše čeká na to, kam jeho oblíbená/neoblíbená postava dojde, za jaké hranice se její charakter posune a čeho všeho bude ještě schopna.
2. série se víc soustředí na Rodrigovy děti, než na něj samotného, což je taky větší plus. Dává využít potenciálu krásné Lucrezie, která se rychle učí taktiky, správná slova a intrikaření v Římě. Její starší bratr Juan postupně zažívá rozpad celé osobnosti sebevědomého floutka kvůli jeho neustálým zklamáním, zatímco Cezare odhazuje roucho duchovního a stává se tím, čím vždycky chtěl být, ačkoliv i jeho přání má velký dopad na celou rodinu. Každý ze tří dětí se Rodrigovi pomalu vymaňují, začínají mít vlastní názory a přestávají svého otce slepě poslouchat.
Pro mě osobně byla jednou z nejzajímavějších postav Katarina Sforza, která se dokázala vzepřít samotnému papeži a ostře vykročit do světa mužů. Na druhou stranu je mi trochu líto, že konec jejího příběhu vyzněl trochu hluše.
Na poli i trochu slabších epizod se nám tu však rozehrává souboj názorů, intrik církve, ale i osobní rivality mezi jednotlivými členy rodiny Borgiů, což má dost nečekané následky. Upřímně jsem takový konec 2. série vůbec nečekala a ačkoliv jsem to dané postavě nejednou přála, přesto mi to vyrazilo dech.
Neopomenu samozřejmě zmínit nádherné kostýmy, které pro mě byly doslova pastvou pro oči a konečně i krásné interiéry, kterých jsem si začala mnohem víc všímat, než v sérii první. No jo, nějak mi ty Borgiové napodruhé sedli mnohem víc. I když děj některých epizod ubýhá mnohem pozvolněji, scénáristi se snaží rozhodně vyplnit víc důležitých momentů, než zanechávat pouze řečnický patos jako v sérii první. A ačkoliv seriály typu Spartacus, nebo Hra o trůny nasadily skutečně vysokou laťku politického přetahování a intrik, Borgiové jsou sice o něco slabším odvarem, ale stále se vedle těchto seriálů mohou zpříma a s klidem postavit.

P.S. Navíc jsem ráda, že se ubralo erotických scén. V první sérii působily trochu nuceně, tady je většina z nich vyvrcholením nějakého skutečného děje 'předtím', nikoliv jen nahození nahoty a zaplácnutí několika minut.

Moje hodnocení: 8 / 10

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama