To the Beautiful You | 16 epizod | K-Drama

18. listopadu 2012 v 19:51 | Selenne L. Athi |  Viděno
Jiné názvy: Areumdawun Geodaeege, For You In Full Blossom, Hana Kimi, 아름다운 그대에게
Tvůrce: Hisaya Nakajo
Počet epizod: 16
Země původu: Jižní Korea
Rok: 2012
Žánr: romance, komedie, gender-bend, školní

Anotace: Tae Jun byl nadějným korejským skokanem, kterého zranění a smrt matky obraly o všechnu energii a nadšení pro sport. Jeho sponzoři na něj naléhají, aby pokračoval dál, nebo aby navždy se sportovní kariérou skončil a zahodil tak veškerou slávu, peníze a nadání. Jae Hee byla vyvrhelem na americké škole díky jejímu korejskému původu, jenž se stával terčem posměchu. Jenže pak viděla zlatý skok Tae Juna a rozhodla se vzít její osud do vlastních rukou. Začala sportovat a objevila něco, v čem byla skutečně dobrá. Jenže pak se dozvěděla o Tae Junově zranění a možnosti toho, že se už nikdy nevrátí do své původní formy. Přesvědčena, že Tae Junovi dluží svou "přeměnu" a chce ho přesvědčit, aby se nevzdal jeho snu, se Jae Hee vydává do rodné Korei a v přestrojení za chlapce nastupuje na školu. Tam také studuje Tae Jun a shodou "nešťastných" náhod se také stává jeho spolubydlícím...


Asi jedna z nejoblíbenějších mang, které se dostaly řady adaptací, se dočkala i korejské verze. A co jsem slyšela od různých zdrojů [děkuji všem, co psali do komentářů :)], tak je korejská verze nejspíš nejlepší. Jak jste si jistě všimli, téhle doramě jsem dělala překlad, proto je jasné, že je můj názor "zkreslenější", i tak však bych ráda napsala plnohodnou recenzi.

Dějově je to vlastně velice jednoduché, až popelkovské téma. To, co TTBY dodává hlavní kouzlo, je nadlehčený styl vyprávění, který sice má některé své faktické mouchy, přesto se nezapře jemná práce tvůrců na postavách, včetně těch vedlejších.
Ačkoliv je hlavní hrdinka Jae-Hee lehce otravná a naivní (což se jí taky párkrát vymstí), osobně si mě získala díky své snaze udělat všechno nejlepší pro druhé. A člověk si na ní poměrně rychle zvykne a přes veškeré své chyby si ho dokáže získat. Je ovšem velká škoda, že se ona i ostatní postavy TTBY svým způsobem nevyvíjí - ano, mají své důvody, své slabosti, napsané jsou poměrně reálně a ačkoliv se občas dostávají do nereálných situací (pokud tedy vezmete v potaz, že se hlavní hrdinka převlékla za chlapce), diváci si je všechny snadno oblíbí, jak hlavní, tak i vedlejší postavy. Na druhou stranu je "vývoj", kterými si projdou, poměrně šablonový. Vím, že tu teď nebudu příliš spoilerovat, protože je od začátku jasné, že se hlavní hrdinka do hlavního hrdiny zamiluje a že to vlastně všechno skončí dobře a... Tím rozhodně nechci říct, že by mě tahle dorama vyloženě zklamala, ale... Zkrátka a dobře, tenhle gender-bend žánr by prostě potřeboval něčím obzvláštnit a to nejen prostředím, ale trochu méně klišovitými zápletkami, protože ono - hrdinka se převlékne, přijde, všechny změní, hlavní hrdina se do ní zamiluje a vlastně to všechno skončí dobře, je zkrátka trochu ohrané. Právě to totiž sráží kvalitní body téhle doramy a tak trochu fakt, že by člověk čekal od hlavní hrdinky občas nějakou lež, nebo nějaké to zaváhání, či podobně (ono právě ta snaha udělat všechno a pro všechny správně je občas dost neuskutečnitelná). Ale to teď už ponechme.

To the beautiful you je přesto nenáročnou podívanou ze školního prostředí. Pokud hledáte něco, co vám rozhodně nepocuchá nervy těžkou, tísnivou atmosférou, ale spíše pobaví a u čeho můžete, jak se říká, vypnout, pak je TTBY ideální.

Moje hodnocení: 7 / 10
J-Min - Stand Up (skvělá závěrečná písnička)

And you fall down with sigh and groan,
One more time, one more try.
Confidently look at the sky,
this is only the beggining.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KyuMin KyuMin | E-mail | 30. října 2013 v 19:21 | Reagovat

Máš v plánu překládat i Medical top team?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama