Arang and the Magistrate | 20 epizod | K-Drama

21. října 2012 v 21:51 | Selenne L. Athi |  Viděno
Originální název: Arangsatojeon Jiné názvy: Arang and Magistrate, Arang and the Magistrate
Tvůrce: Jung Yoon-jung
Počet epizod: 20
Země původu: Jižní Korea
Rok: 2012
Žánr: drama, romance, fantasy, paranormal, akční, historický

Anotace:
Arang byla šlechtice a smírčího soudce, než byla zavražděna a stala se toulavým duchem, který si nepamatuje na svůj předchozí život a snaží se uprchnout před hledači duší, kteří slouží vládci nebes, Nefritovému císaři. Při jednom z podobných útěků narazí na mladého Kim Eun-oha, který je synem velmože, vidí duchy a má se stát smírčím soudcem ve vesnici, odkud Arang pochází, aby zde našel stopy své zmizelé matky. Co náhoda nechtěla, Arang s novým smírčím soudcem uzavře dohodu; Arang totiž u sebe přechovává sponu do vlasů, která dříve patřila Kim Eun-ohově matce. Kim Eun-oh pomůže Arang vzpomenout si na její předchozí život a vypátrat jejího vraha výměnou za veškeré možné informace o Kim Eun-ohově matce...


Arang and the Magistrate začalo poměrně slibně. A teď je mi jasné, že tímhle začátkem si určitě řeknete: "A jé, tak to nakonec byla blbost, co?" Takový dojem jsem rozhodně vyvolat nechtěla. Musím přiznat, že mě původně tahle dorama vůbec nezajímala a tak nějak jsem jí přehlížela, kdykoliv vyšel nový díl. Nakonec jsem to však vyzkoušela a musím říct, že nelituju. Ale vezmeme si to pěkně popořadě.

Amnézie duchů je pěkný prevít, o čemž Arang samozřejmě ví své. Zpočátku trochu rozmazlený, vychytralý a tvrdohlavý duch bloudící dívky, který narazí na budoucího představitele zákona - egoistického a sobeckého Kim Eun-oha, který však ke svému chování má také své jisté důvody a jeho vlastní minulost je rozhodně dost zajímavá, včetně jeho poněkud zvláštního vztahu s matkou, kterou už nějakou dobu hledá. Do příběhu tohohle zpočátku nesourodého páru se dostává sázka Nefritového císaře a Pána podsvětí, která se týká nejen Arang, ale i celého světa.
Příběh je inspirovaný řadou korejských pověstí a legend, díky čemuž dostává příběh příjemný nádech a rozhodně si pro nás stále nechává řadu překvapení ohledně postav, kterými nás Arang and the Magistrate provází. Častokrát dokáže divákovi zamotat hlavu a i když mu nahodí několik jasných háčků a vodítek, ne vždycky je pravda jednoznačná.
Jediná věc, která bohužel příběhu ubírá na kvalitě, je zpomalení tempa někde kolem 17 epizody - tam se příběh prostě sekne, postavy si tam tak trochu slepě pobíhají sem a tam a vypadá to, že vlastně nikdo neví, jak dál. Což by nevadilo, kdyby podobné dilema neřešili takřka až do finálové epizody.

Postavy celého příběhu jsou vcelku zvládnuty dost pečlivě, s jasnými i tajnými cíli, pozadí některých z nich dosti překvapí, jiné tak trochu nudí, přesto se s takřka s každým z nich dá dost dobře sympatizovat a pak se člověk ptá, na čí straně by měla vlastně spravedlnost stát. Přesto musím říct, že občas "hrůzu nahánějící" výstupy Eun-ohovy matky mi přišly vážně přehnané a nakonec jsem se tomu spíš smála, než zatajovala dech (nevím, zkrátka mi připadalo, že to ta herečka prostě přeháněla). Samotná jsem byla však překvapená vyústěním jejího příběhu a i příběhu Kim Eun-oha a Arang, který překvapivě nekončí úplně šťastně, přesto... no, nebudu zbytečně spoilerovat.

Arang and the Magistrate je příjemnou, romantickou podívanou s pěknými kostýmy, vážně nádherným hudebním doprovodem a příběhem, který dokáže člověka přitáhnout hned po první epizodě. Jen škoda, že poslední epizody jsou trochu natahované, přesto je Arang and the Magistrate počinem, který rozhodně stojí za shlédnutí.

Moje hodnocení: 8 / 10

Love theme (nejkrásnější kousek z celého soundtracku, který jsem si zamilovala)
ZDROJE:
info - volně přeložená anotace: Wikipedia.org
Online - GoodDrama, DramaCrazy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama