City Hunter | 2010 | K-Drama

24. září 2012 v 22:43 | Selenne L. Athi |  Viděno
Originální název: Siti Hyunteo
Tvůrce: Tsusaka Hojo
Počet epizod: 20
Země původu: Jižní Korea
Rok: 2010
Žánr: drama, akční, romance

Anotace:
Kdysi byl oddíl 20-ti vojáků, kteří nespravedlivě zemřeli, zrazeni vlastní zemí. Jeden z nich, Lee Jin-pyo přežil a rozhodl se pomstít se těm, kteří mohou za smrt jeho kolegů a přátel. Rozhodne se proto vychovat svého "Anděla pomsty" - ukradne dítě svého nejlepšího přítele, který byl také jedním z oddílu a díky jemuž Lee Jin-pyo žije. A tak vyrůstá chlapec Lee Yoon Sung daleko od rodné Koreji pod tvrdým výcvikem muže, kterého považuje za svého otce. O dvacet osm let se vrací zpátky, připraven najít pětici mužů, díky jejichž rozhodnutí byl oddíl zabit a pak ututlat. Lee Yoon Sung se stává "City Hunterem". Aby získal ten nejlepší přístup k informacím, rozhodne se civilně pracovat v Modrém domě národní bezpečnosti, kde společně s ním dělá i Kim Na Na, kterou Lee Yoon Sung slíbil ochraňovat...

"Do not love anyone. Once you've been uncovered, you and your surroundings will be dyed with blood"

Má první recenze na k-drama, ale jak jsem se nechala zlákat dobrými recenzemi a Lee Minhem v hlavní roli. A upřímně, vůbec toho nelituju. City Hunter je velice dobře vyrovnaný mix romantiky a akce s naprosto neskutečně napsanými postavami, kterých můžete po celých 20 epizod jen a jen litovat a prolévat nad nimi kyblíky slz. Dobře, to už možná přeháním přesto... Klasický příběh maskovaného mstitele je poměrně dost pozvednut díky oné polemice "pomsti se a pomstí se ti jiní", díky čemuž se hlavní hrdinové dostávají nejednou do dost obtížných morálních a citových dilemat.

Lee Yoon Sung je podle mého jeden z nejlépe napsaných maskovaných hrdinů na televizních obrazovkách. Ani černý, ani bílý, ale bytost z masa a kostí, která se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou, zároveň ale nechce ztratit příčetnost a zabíjet na potkání, snažíc se vymanit s nepříliš laskavého vlivu svého adoptivního otce. A ačkoliv je varován, aby se nezamiloval, potkává Kim Na Nu, která si postupem času získá jeho srdce, díky čemuž Lee Yoon Sung stojí před dalším dilematem - dělat svou práci a pomstít se, nebo ochraňovat svou lásku. A věřte mi, že ne vždycky se mu podaří udělat správné rozhodnutí, pokud tu vůbec něco jako správné rozhodnutí existuje. Zkrátka a dobře, City Hunter je televizním počinem, kde žádné dobro neexistuje - jen menší či větší zlo a lidé, kteří se mezi tím snaží uvážlivě vybírat, ačkoliv se jim to málokdy doopravdy povede.

Ačkoliv se zdá, že díky romantické linii Lee Yoon Sunga a Kim Na Ny je seriál spíše přehodnocen jako romantická slaďárna typu hrdina a jeho holka, City Hunter toto klišé hravě boří a spíše apeluje na Lee Yoon Sungovu cestu skrz korupci, pomstu a snahu o spravedlnost všem. A ačkoliv jsem si trochu déle zvykala na Kim Na Nu, nakonec jsem si i jí oblíbila - z velké části proto, že boří onen asijský, klišovitý koncept uječené, paličaté hrdinky.
Navíc, ona "romantika" tu sice je, ale v tak příjemné, decentní a dojemné míře, že nikde nebije do očí svou přeslazeností a dodává celému seriálu tu pravou, vyváženou hloubku.

Zkrátka a dobře, z celého City Huntera jsem skutečně nadšená. Skvěle vystavěný příběh, dobře napsané postavy, ubíhající, dost propletený děj a navíc skvělý, svižný hudební doprovod, to celé říznutý akcí a politickým pletichařením. Celých dvacet hodin stačí k tomu, abyste se do City Huntera zamilovali, poplakali nad ním, byli spokojeni za konec a zároveň nešťastní, že to skončilo tak rychle. U téhle doramy jsem se rozhodně nenudila, spíše seděla napjatá k prasknutí, co přinese další díl. Protože zvratů a událostí, které jsou vlastně úplně jinak, než jste předpokládali, je spousta.

Takže, kdo si chce pustit vážně kvalitní doramu, nechť sáhne po City Hunterovi. Nebudete litovat.
Moje hodnocení: 9,9 / 10

ZDROJE: zákl. info - Wikipedia.org
DATABÁZE: CSFD.cz, IMDB.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Destel Destel | Web | 26. září 2012 v 17:16 | Reagovat

Tak na tohle se podívám jen co budu mít zase trochu volného času nebo se budu potřebovat trochu odreagovat.
Právě jsem se dodívala na You´re beautiful a dějem je to zatím hodně podobné právě To the beautiful you. Opět žánr gender-bender. Neměla jsem v úmyslu vybrat si dvě doramy zrovna tohoto typu, ale stalo se, takže si musím trochu rozšířit obzory i v trochu jiném žánru. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama