Boys Before Flowers | 2009 | K-Drama

26. září 2012 v 22:50 | Selenne L. Athi |  Viděno
Originální název: Hana Yori Dango
Tvůrce: Kamio Yoko
Počet epizod: 25
Země původu: Jižní Korea
Rok: 2009
Žánr: drama, romance, komedie

Anotace:
Školní institut ShinHwa je škola pro bohaté, které vládne skupina 4 chlapců, jenž si říká F4 - Goo Jun Pyo, Soh Yi Young, Song Woo Bin a Yoon Ji Hoo. Všichni studenti je uctívají, všechny studentky je milují. Pokud se králům školy někdo znelíbí, nenávidí ho celá škola.
Do ShinHwy shodou okolností nastupuje dívka z chudé rodiny Geum Jan Di, která (ne)šťastnou náhodou zachránila jednoho z šikanovaných studentů. Dívka je už od začátku neskutečně šikanována a už vůbec tomu nepomůže fakt, že si znepřátelila velitele F4, Goo Jun Pya. Přesto všechno se ale stane, že jí při jednou z útoků pomůže Yoon Ji Hoo a to spustí lavinu naprosto neočekávaných událostí...

K-Drama, která si mě postupně získala díky postavám, nikoliv díky zápletce, protože ta je svým způsobem postavena tak trochu na konceptu Pýchy a předsudku, aneb jak si chudá dívčina svou vytrvalostí, jemností a pevným odhodláním získá srdce bohatého a ve skrytu duše dobrého mladíka.

Geum Jan Di opět vystupuje z onoho neslavného konceptu jemnocitné dívčiny, ačkoliv na druhou stranu to kompenzuje svou ukřičeností a svými otrávenými obličeji. S touto hrdinkou se mi podivně zžívalo, protože na jednu stranu jsem její rozhodnutí chápala, na druhou mě některým svým jednáním překvapila, až vytočila. Zkrátka a dobře, občas mi přišlo, že její postava kamsi ulítla a na chvilku z ní byl prostě někdo nesnesitelný, ale vzápětí si zase polepšila a zachránila celou situaci.
Naproti tomu chlapecký ansámbl F4 je zastoupen těmi nejrozmanitějšími tipy mladíků, jejichž postavy si člověk prostě zamiluje. Osobně mám za nejlépe napsanou postavu Goo Jun Pya a Soh Yi Younga - tihle dva mě svým chováním a "skrytými" důvody jejich jednání vážně dostali. Yoon Ji Hoo mi sice nebyl nijak proti srsti, ale některé věci mě na něm zkrátka vytáčely, zejména to neustálé objevování se v těch "nejlepších" chvílích. Jediná postava, která mi připadala s málo rozvinutým back-up story a charakterem, byl Song Woo Bin, ačkoliv mě vždycky dostával svými anglickými hláškami typu "what's up, bro?".

Jak už se zdá být příběh jednoduchý, stále mě dokázal překvapovat. Nenudila jsem se, na druhou stranu mi finále připadalo trošku natahované a troufám si říct že i malinko nereálné, až vatové - že hlavní hrdina zapomene v posledních dílech na svou milou a pak si na ní zčistajasna vzpomene ve vypjaté situaci mi přišlo vážně trošku kýčovité. I tak jsem byla ale se závěrem docela spokojená.

Člověk si musí říct, že tahle dorama je natočená podle mangy, protože některé věci byly vážně neskutečně nereálné (jako např. "moje holka se stane mojí služkou", nebo výše zmíněné "zapomenu na svoji holku a pak si na ni náhle vzpomenu, když se mi začne topit a musím ji zachránit"). Takže ano, uznávám - je to trochu kýčovité, některými příběhovými větvičkami trochu nereálné, přesto to postavy a jejich vývoj hravě drží na hranici únosnosti a dokáží člověka hravě vtáhnout do děje bez toho, aniž by z té samé růžové kolem sebe musel odběhnout zvracet.
Takže pokud máte náladu na nenáročnou romantickou doramu, která si člověka dokáže získat svými postavami, pak je Boys over Flowers ideální. Člověk pak na konci zjistí, jak je mu líto, že to zase celé skončilo.

Moje hodnocení: 8 / 10


ZDROJE:
info - přeložená anotace & poster: Wikipedia.org
Databáze - CSFD.cz, IMDB.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 27. září 2012 v 22:26 | Reagovat

Zdá se mi to, nebo jsi se s těmi dorami nějak rozjela? :D Co se recenze týče, tak o BOF jsem slyšela a i když jsem Minha ještě v tu dobu neznala, podle fotek se mi zalíbil. Mám pocit, že jsem viděla deset minut z prvního dílu, ale nevydržela jsem u toho. Asi jsem měla blbej den, takže to někdy po čase zkusím znova :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama