Ouran High School Host Club [2006]

17. srpna 2012 v 1:02 | Selenne L. Athi |  Viděno
Tvůrce: Bisco Hatori
Originální název: Ouran Koukou Host Club (JAP)
Počet epizod: 26
Status: kompletní
Rok: 2006
Žánr: Komedie, drama, romance

Oficiální anotace: (volně přeložena z AJ)
Haruhi Fujioka, normální středoškolská studentka, dostane školné do akademie Ouran, do školy pro bohaté a priviligevané. Škola, kde je v podstatě vše dovoleno.
Haruhi se náhodou dostane do Host klubu, který tvoří šest mladých a pohledných mladíků, jejichž hlavní úkolem je bavit dámské osazenstvo své školy, protože, koneckonců, nikdo nemá nic na práci. Díky sérii nepříjemných situací je Haruhi přinucena přidat se do Host klubu, aby mohla zplatit dluh z nechtěně rozbité vázy tím, že bude muset dělat 1000 dívkám společníka. Což rozhodně není lehký úkol, když ona sama je dívka a musí se vydávat za chlapce...

I po šesti letech stále populární anime série, která neustále jiskří vtipem a energií. Série se zejména zaměřuje na samotnou Haruhi a na jejího "předního" nápadníka a krále Host klubu, Tamakiho, přesto si diváci můžou užít dost i ostatních členů klubu. Občas se může zdát až kýčovitá a přeplácaná, ale to je, jak se zdá, také účel tvůrců - tedy parodie na všechny romantické anime série, kde je jediná dívka obklopena hněd několika mladíky, mezi nimiž si musí vybrat. U Ouranu je to tak trochu jasné od začátku, přesto je skutečně zábavné sledovat Haruhinu nepříliš lehkou cestu zvyknout si na život mezi zbohatlíky a zároveň se z jejich občasné povrchnosti nezbláznit.

Vzhledem k tomu, že je anime zejména komediálního rázu, žádných ohromujících charakterů se u něj nedočkáme, na druhou stranu může divák rozhodně sympatizovat s laskavou Haruhi, která sebou, na rozdíl od klišovitých typů anime dívek, rozhodně nenechá jen tak vytírat podlahu a dokáže věci říct upřímně a narovinu. Dalo by se říct, že ona sama je nejvážnější postavou, její protiklad Tamaki je zpočátku v některých situacích teatrální a občas i hysterický, přesto jde i přes jeho povrchnost prohlédnout jeho dobré a čestné úmysly. Zbylí členové, dvojčata s "incestními sklony" Hikaru a Kaoru Hitachiin, geniální Kyoya Ootari, roztomilý Mitsukuni "Honey" Haninozuka a chladný Takashi "Mori" Morinozuka tvoří zpočátku, jak je dokonce i jasně naznačeno Tamakim, jen homo-křovím pro jeho velkou romanci s Haruhi. Naštěstí se ale nic takového neděje a i oni získávají skrz sérii větší i menší party, povětšinou zábavné a vtipné, přesto velice sympatické. Každý ze členů Klubu projde větší či menší změnou, přičemž konec série je sice docela předvídatelný, přesto umí zahřát u srdce.

Hlavním primem Ouranu je jeho nadhled nad věcí - ukazuje tu nejkýčovitější stránku smetánky, přesto si dokáže udržet sympatické postavy a příjemný humor z komických a bláznivých scén. U celého anime je velice vydařená animace plná barev, přičemž hlavní hrdinové vystřídají dost obleků a převleků, Ouran zkrátka hýří barvami a optimismem. Je tedy pak jen na divákově vkusu, zda si nechá na 26 epizod zalepit zuby tímhle animovaným karamelem, nebo dá přednost raději něčemu slanějšímu. Pro ty, kdo rádi sladké, přesto na hranici únostnosti cukru, vřele doporučuji. (díky své popularitě si získala i live-action doramu :))

Moje hodnocení: 8 / 10

ZDROJE: Volně přeložená oficiální anotace: Anime-Access.com | Obrázek: Ouran.wikia.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yzu Yzu | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 1:21 | Reagovat

Jéé Ouran, o tom už jsem dlouho neslyšela :) krásný anime.. a .. nesmíš opominout, že na něj existuje i Live action (Japonská dorama) ^//^

2 Destel Destel | Web | 17. srpna 2012 v 21:09 | Reagovat

Ouran je skvělé anime. Myslím, že jsem na něj koukala už dvakrát a vždycky se u něj nasměju.
Dokonce i dorama byla skvělá, ač jsem to vůbec nečekala. Přece jenom ty obličeje, u kterých se lidi tak nasmějí je snadné nakreslit, ale horší zahrát. Přesto se to povedlo.

3 Katrinka Katrinka | Web | 28. srpna 2012 v 8:52 | Reagovat

Velmi dobré anime, u kterého jsem se vždy nasmála víc, než u normálních anime. Opening je jedním z nejlepších, co jsem slyšela (a to že jsem jich slyšela dost) a hrdiny si nejde zamilovat. A dorama je sranda sama o sobě, perfektněji natočená nebyla ani Sailor Moon.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama