Železný polibek - Patricia Briggs

13. července 2012 v 16:57 | Selenne L. Athi |  Přečteno
Předchozí recenze na sérii Mercedes Thompsonová: Měsíční píseň, Krevní pouto

Mercedes Thompsonová má od uplynulých záležitostí z upíry, z nichž vyšla s trochu pocuchanou psychikou, znovu práce nad hlavu. V oblasti obývanou magickým lidem Fae někdo zabíjel a Mercedes musí splatit svůj dluh - je požádána jejím učitelem a přítelem Zeem, aby pachatele pomocí svého čichu vystopovala. Jenže co se zpočátku zdá jako snadné splacení dluhu se děsivě zaplétá... Pachatel je člověk, navíc nalezen mrtvý a podezření nepadne na nikoho jiného než na Zeeho, který se chystal mrtvého vraha zatknout. Zee se sám obětuje, protože je "Temným kovářem" - jedním z těch Fae, jež jsou políbeni železem a které pobyt za mřížemi nedělá příliš velké problémy. Mercedes tomu všemu nedokáže jen tak přihlížet a navzdory mnohým varováním se zaplétá s prastarou magií Fae, s níž si nelze jen tak zahrávat...

Oproti předchozím dvěma dílům se mi Železný polibek rozečítal dost těžko. Zpočátku se tam "nic nedělo", zejména kvůli tomu, že se zdál být Mercyin nový případ vyřešen po asi prvních dvou kapitolách a Mercy se tak trochu plácala odnikud nikam. Teprve když zatknou Zeeho a Mercy se zaplétá s nepříliš přátelskými Fae, se děj konečně naplno rozjel a příjemně ubíhal. Navíc nesmím opomenout romantickou stránku Mercyiných příběhů, kde si Mercy stále nemůže vybrat mezi dvěma vlkodlaky - Adamem a Samuelem. Zatímco Adam ji prohlásil za svou družku, aby ji ostatní nadpřirozené bytosti nechali být a ona byla pod bezpečným dohledem smečky, Samuel stále bydlí s Mercy v jejím karavanu a svou přítomností jí zabraňuje, aby se od jejich společných vzpomínek odpoutala.

Osobně bych mohla říct, že se Mercy s každým novým dílem zlepšuje a zlepšuje. Jak jsem již psala, děj se sice rozbíhá o něco pomaleji, za to později plyne bez zádrhelů a čtenář si může vychutnat dobrou zápletku s příjemnými postavami, u které si může příjemně odpočinout. Můj jednoznačný favorit je Adam s Mercy - zejména kvůli několika posledním kapitolám, kdy se skutečně ukázalo, jak moc Adamovi na Mercy záleží. A pak záležitost s faeiskou magií, která opět Mercy pocuchala psychiku, tentokrát mnohem víc než předtím... Rozpoložení její mysli bych osobně možná trochu víc rozepsala, na druhou stranu je jasné, že by to děj mohlo zdržovat. I tak si myslím, že to, co se Mercy stalo, je popsáno hodně autenticky a autorka dokázala vykreslit skvělou proměnu ze sebevědomé, mladé ženy v zlomené a zoufalé stvoření, které potřebuje někoho blízkého, jinak se navždy ztratí. Maličko podivně mi vyzněl rozhovor mezi Benem a Adamem, zejména když u toho byla i Mercy, na druhou stranu musím brát v potaz, že děj je vyprávěn v ich-formě z Mercyina pohledu - i tak ale na mě působil trochu divně a trochu nerealisticky. Přesto jsem si skrz tuhle část Bena oblíbila ještě víc a stal se jeden z mých Mercyiných oblíbenců.

Zkrátka a dobře, těším se, co přinese další díl.
Moje hodnocení: 8 / 10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama