Awkward. [2011] - 1. série

16. července 2012 v 23:21 | Selenne L. Athi |  Viděno
Patnáctiletá Jenna Hamilton vždycky patřila mezi outsidery školy. Spolu s pár přáteli se snažila přežít střední, přičemž si vždycky představovala, že se jednou stane populární, atraktivní a všemimilující dívkou. Kromě toho, kdyby takovou skutečně byla, třeba by mohla uspět u populárního Mattyho, do kterého byla tajně zamilovaná. Pak se však na Jennu usměje štěstí - na letním táboře s pomocí alkoholu ztratí s Mattym panenství. Jenže pak jí její vyvolený řekne, že nechce, aby kdokoliv zjistil, že se mu Jenna líbí. Jenna se z toho jakž takž vzpamatuje, jenže pak dostane anonymní dopis od "Přítele", ve kterém se píše, že kdyby zemřela, nikdo by si toho nevšiml. Jenna si vezme na uklidnění prášky proti bolesti hlavy, jenže se jí stane malá nehoda, která se nafoukne do neskutečných rozměrů - prášky zapomene zapít, začne se dusit, rozsype celou krabičku a pak po práších uklouzne tak, že pak chodí po škole celá obvázaná a všichni si myslí, že se chtěla zabít. Což není zrovna ten druh pozornosti, který Jenna chtěla. Díky tomu se však dostává do hledáčku rádoby královny školy a vedoucí roztleskávaček Sadie, která Jenně udělá nejeden naschvál, aby dívku vyštípala a co nejvíce zesměšnila. Kromě toho Jenna začne mít podivný vztah s Mattym založený hlavně na sexu, ačkoliv vidí, že Mattymu na ní záleží, přesto ji nechce brát na veřejnost jako svou přítelkyni. A věci začínají být čím dál tím víc komplikovanější...

Awkward. je velice zdařilý seriálový počin točící se kolem středoškoláků - kolikrát to tu už bylo, řeknete si. Jenže oproti těm všem ostatním má Awkward. sympatickou hrdinku, která svou výstředností a tak trochu i nešikovností rozhodně nezapadá mezi královny krásy, ani dívky, které si na obličej naplácají trochu make-upu a z ošklivého kačátka se stává krásná labuť... Nic takového, Jenna je přirozená a místo, aby se z toho všeho zhroutila, dělá přesný opak - dělá ironické komentáře a snaží se jednoduše přežít. Je svá a ačkoliv řeší své tělo, svůj vzhled tak, jako asi každá jiná patnáctiletá holka, razantně odmítá skalpel či přespříliš fintění. Najít jí podobnou postavu můžeme jen stěží, pokud nepočítáme např. filmovou Juno. Díky jejímu nadhledu a ostrovtipu jsou situace daleko komičtější, procítěnější a překvapivě i uvěřitelnější. Awkward. udělal velice příjemný průřez skrz blondýnky/brunety/zrzky/černovlásky bez osobnosti, jejichž jediný zájem je zalíbit se a dívky typů tomboye, které spíše připomínají náctiletého kluka v sukních (nebo kalhotech, chcete-li).

Dalším velkým plusem je slušivý výběr jak hlavních hrdinů, tak hudby. Kromě Jenny tu samozřejmě máme její stejně trhlé kamarády, řešící naprosto normální problémy dospívajících. A nebojí se o tom mluvit, což je fakt, který potkáváme v podobných seriálech a filmech málokdy. Ačkoliv to je americký teenage seriál, kde je častokrát vidět, že se obsazují krásní a namakaní a... V tomto případě bych mohla říct, že to hercům sice sluší, ale hodně přirozeným způsobem.
Tvůrci svým způsobem vyřešili i fanouškovský element ohledně hudby seriálu - komu z vás se nejednou stalo, že jste nemohli najít název a interpreta písně, která zrovna v dané scéně hraje? Tvůrci to vyřešili malou lištičkou, která se při každém hudebním doprovodu trochu zvětší a tak si fanoušek může v pohodě hudbu najít. Mě osobně to připadá jako neuvěřitelné zlepšení, navíc hudba provázející celou první sérii je skvělá, poslouchatelná a zkrátka... Zkuste to.

Zkrátka a dobře, Awkward. je směsicí humoru, nadsázky středoškolských trablů a skvělých, sympatických a bláznivých postav, které jsou sice vykresleny občas až komicky, přesto dost lidsky. A Jenně prostě budete fandit od začátku až do konce. Skvělý, nenáročný, přesto velmi sympatický seriál bez přikrášlení. Takže šupky, dupky - začněte koukat.
Moje hodnocení: 8,5 / 10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama