Aprilynne Pikeová - Křídla

30. července 2012 v 1:06 | Selenne L. Athi |  Přečteno
Laurel je patnáctiletá, pohledná dívka, která se se svými rodiči stěhuje do nového města. Kvůli tomu, že jí matka vyučovala doma, je pro ní škola něco naprosto nového a neznámého, díky čemuž by se pro ni stal první den takřka utrpení, kdyby nepotkala Davida. David je milý, příjemný a přátelský a ačkoliv Laurel jeho přítomnost nachází poměrně zneklidňující, nakonec si na něj zvykne. Seznámí se ještě s Ryanem a Chelsea, s Davidovými přáteli. Dny plynou a Laurel si pomalu zvyká na nové město i školu, když se jí jednoho dne udělá na zádech pupínek. Pro Laurel je to docela překvapení, protože nikdy žádný neměla, přesto mu nevěnuje přílišnou pozornost. Jenže pak se pupínek zvětšuje v bulku, z které vyraší čtyřcípý květ připomínající křídla...

Prvních dvacet stran jsem brala jako naprosté fiasko. V životě jsem snad nečetla nudnější úvod knihy, než byl tenhle a hlavní hrdinka se mi okamžitě znechutila. Jen kvůli vlastnímu hecu jsem se rozhodla dát knize šanci a přeci jen pokračovat. Na knize je bohužel jasně vidět, že jde o prvotinu - nevypsaný styl, ploché postavy, nijak zvlášť zajímavý děj.

Hlavní hrdinku Laurel bych definovala jako jednu z nejotravnějších a nejhloupějších hrdinek, co jsem kdy četla. Navíc je to jasná Mary Sue, což mě rozlítilo ještě víc. Bez charakterní, bezpáteřní dívčina, která byla vždycky hodná, milá, dokonalá. Její kamarád David by mi možná byl mnohem víc sympatičtější, kdyby od prvních deseti stran nebylo jasně vidět, že ON bude jedním z hrdinčiných nápadníků. Aby toho nebylo málo, autorka nám podstrčila na stříbrném podnose jasný milostný trojúhelník, do něhož se ještě přidá mladík jménem Tamani, který je stejného druhu jako Laurel, ale ten je snad ještě otravnější než hlavní hrdinka. Nejenže je hrozně krásný, vysoký, pohledný a tak dále a tak dále, ale navíc Laurel od prvního setkání přitahuje. A ne, ani to, že měli společnou minulost, na kterou Laurel kouzlem zapomněla, mě nepřesvědčí o žádném charakteru, či dokonce sympatii.

Celkový děj se prakticky nehýbe kromě obyčejných školních záležitostí pro Laurel a pár "tajemstvích", které postupně objevuje. Skutečně, čekala jsem něco originálnějšího. Ale pozor, NĚCO se konečně začne dít na posledních stech stránkách, ale tam je celkové vyřešení problémů hlavní hrdinů vyřešeno na dalších dvaceti. A na zbylých 200 stranách si zběhlý (i klidně YA zběhlý) čtenář může v klidu vylámat zuby.

Dokonce ani vílí tématika mi v tomto případě nepřijde tak zajímavá, ani autorčin svět florel a florelů mě prostě nechytl. V porovnání s takovou Daní peklu je tohle naprostý propadák. Škoda času, kolik jsem nad knížkou strávila. Kdybych věděla, že mě děj, postavy a celkové vyvrcholení tak vytočí a rozladí, raději bych sáhla po něčem jiném.
Moje hodnocení: 2 / 10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama