The Secret Circle – 1. série (2011/12)

19. května 2012 v 13:02 | Selenne L. Athi |  Viděno
Zdánlivě obyčejná Cassie Blakeová se po nedávném, záhadném úmrtí své matky stěhuje ke své babičce do pošmourného města Port Harbor. Zde se setkává se skupinkou ne tak úplně normálních teenagerů, kteří jsou potomky starých, čarodějnických linií a oni samotní mají pár magických triků v rukávů. Co však Cassie nečeká, je pravda o jejím dědictvím - Cassie je také čarodějka, zároveň však pochází z jedné z nejtemnějších magických linií, která má hodně mocenských svodů. Díky jejímu příjezdu může mladá šestice konečně dokončit Kruh - magické pouto čarodějů, díky kterému se jejich magie navzájem propojí, kontroluje a ovládá. Ovšem ne všem se takové svázání líbí a v Kruhu jeho členové začnou brzy poznávat, že je možná lepší být každý sám za sebe. Ale to ovšem ještě nevědí, že se do Port Harbor vrací skupinka lovců čarodějnic, kteří se chtějí s novým Kruhem vypořádat jako kdysi s rodiči některých z nich…
The Secret Circle (Tajný Kruh) je mladším, bratrským počinem od tvůrců The Vampire Diaires (Upíří deníky), takže si své místečko teprve hledá. Ačkoliv s porovnáním s Deníky, kde se postavy mění skrz děj a sem tam se z některé z nich stane záporák, či se musí se záporákem vypořádat, tady je to spíš o členech Kruhu - Cassie, Adamovi, Dianě, Faye, Nickovi (později jeho bratru Jakeovi) a Melise, kteří jsou si nepříteli jak sami sobě, tak i v Kruhu navzájem. Divák prakticky celou sérii neví, kdo s kým jak peče a kdo se přidá na jakou stranu, což je na jednu stranu zapeklitá věc příjemná na koukání, na druhou to přibližně od půlky série začíná unavovat a s dalšími díly spíš otravovat. Navíc jsem si k žádné postavě nevytvořila větší, sympatický vztah - když už jsem je začínala mít ráda, vždycky udělali něco, co mi připadalo naprosto stupidní či nelogické. The Secret Circle si sice hraje na hrozně vážnou notu, ale samostatné, trošku vyčpělé čarodějnické téma ničím neinovovaly, přičemž jdou hodně trikově po vzoru dnes už staršího seriálu Čarodějky. A ano, je tam pár překvapeních a zvratů, ale když člověk vezme v potaz celou sérii, je to nemastné, neslané a zkrátka vyčpělé, aneb jak se teenagery snaží naučit magii a hrát si na drsňáky, zatímco si za většinu problémů skutečně můžou sami z vlastní stupidity a hlouposti. Jsem sice zvědavá, jak se bude celý děj s Kruhem vyvíjet, obzvlášť po docela zdařilém finále, kdy se konečně něco hnulo, ale i tak u sebe tomuhle seriálu nedávám moc šancí, že mě nějak chytne.
Moje hodnocení: 5 / 10

Trailer:
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Requel Requel | 19. května 2012 v 14:30 | Reagovat

Jak se to s Kruhem vyvíjet dál už neuvidíš, protože theCW ho zrušila kvůli nízké a stále klesající sledovanosti. A co jsem slyšela, tak knižní serie jde dost mimo děj serialu.
Ale jinak dost souhlasím s tvým hodnocením. Víc jak pět hvězdiček si to nezaslouží.

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 1. ledna 2013 v 22:17 | Reagovat

Nejdřív mě tenhle seriál moc nebavil, ale dala jsem mu šanci. Od začátku se mou oblíbenkyní stala Diana, má neskutečně roztomilý kukuč a byla mi sympatická. Ke konci se seriál zlepšil a skončil vážně dobře, takže mi bylo líto, že ho zrušili.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama