Avengers (2012)

19. května 2012 v 13:20 | Selenne L. Athi |  Viděno
Nejslavnější grupa superhrdinů (pokud nepočítám Ligu spravedlivých) se rozhodla vydat na plátna kin pod taktovkou stereotypy-bořícího, hláškujícího Josse Whedona. Jejich cesta byla svízelnější než cesta ze Země na Asgard, ale přeci jen se jim to konečně podařilo a všichni naši hrdinové s přírodními, namakanými i naimplantovanými schopnostmi se spojili, aby dali na frak jednomu nepříteli ve jediném sjednocujícím filmu. A můžu říct jen jedno - Joss Whedon je zkrátka bůh a já se mu za tento film uctivě klaním!
Ale teď popořadě - než se vydáte na Avengers, není úplně od věci znát předchozí filmy samostatných hrdinů, protože pak vám některé spojitosti a vtípky naprosto uniknou. Protože události se samozřejmě dějí tak nějak po těch všech filmech, z nichž asi nejklíčovější (tedy pro mě) je určitě Thor. Pokud se na tenhle film nepodíváte, přijdete aspoň o polovinu spojitostí a hlavní záporák vám bude připadat neslaný, nemastný, tuctový. Děj Avengers se právě odehrává po Thorovi, ve chvíli, kdy se jeho zlotřilý, nevlastní bratr Loki spolčí s hnusnými emzáky a jednoduše se vrátí na zem, aby ukradl modrou krychli, Terasekt. Ta dokáže otvírat brány skrz světy a vesmír a umožnit všem zvenčí přístup na naši krásnou matičku Zemi (což mě přivádí ke zvláštní myšlence - je to naše lidské ego, že si myslíme, že každý vesmířan chce dobývat tuhle dokonalou planetu a vládnout někomu takovému, jako jsme my?) Loki získá jak Terasekt, tak několik pracovníků okolo Terasektu (včetně jednoho známého z Thora) a dokonce jednoho z Avengerů, Hawkeye, mistrovského zabijáka s lukem. Na stopu Lokiho a ukradeného Terasektu se vydává Fury, ředitel tajné organizace SHIELD, který má tak nějak na starost paranormální dění. Kvůli nebezpečí, které Loki s krychlí představuje, se rozhodne svolat ty nejlepší z nejpodivnějších - kapitána Ameriku, Iron-Mana Tonyho Starka, Bruce 'Hulka' Bannera a Černou Vdovu, krásnou špiónku, která je nejlepší v oboru. K tomuhle naprosto nesourodému týmu se přidává ještě Thor, který je odhodlán Lokiho vrátit zpátky na Asgard, aby byla učiněna spravedlnost za jeho předchozí činy. Samozřejmě, že tenhle supertým se mezi sebou tak trochu skope a porve, protože každý chce něco jiného. Všichni si ale dříve či později musí uvědomit, že před hrozbou, kterou představuje Terasekt, nikdo neunikne…
Avengers je asi nejlepší z komiksových adaptací doposud. Má neuvěřitelně rychlý spád, přičemž jde téměř hmatatelně cítit stupňující se napětí, směřující k epickému finále… A že se jim skutečně vyřadilo. Joss Whedonovi se skutečně podařilo skvěle namixovat napětí, akci, vtip a uvěřitelnost scénáře, aniž by zbytečně padal do klišé. A že to byl opravdu mistrovsky povedený kousek, protože vedle hlavního příběhu 'poražme toho zrádného Lokiho a seberme mu tu modrou krychli' dokázal ještě vecpat dostatek prostoru pro každého z Avengerů, takže si můžeme dostatečně vychutnat jejich slabosti i sílu. Ano, může to mít své mouchy, ale já jsem z nadšení žádné nevypozorovala. A navíc - byl to hodně těžký úkol něco takového vůbec natočit a dát komplexnímu příběhu s tolika rozdílnými hrdiny hlavu a patu. Zkrátka a dobře, Joss Whedon je bůh. A jakýkoliv komentář proti tomu považuju za chybný.
Moje hodnocení: 10 / 10

Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annieren Annieren | Web | 20. května 2012 v 12:57 | Reagovat

Já to uvidím dneska, hezky v kině, v originálním znění, 3D. BOŽE, JÁ SE TAK TĚŠÍM!
Nemůžu se dočkat, až se Hulk, Iron Man, Captain America a Thor sejdou na jenom plátně, a samozřejmě Tom Hiddleston jako Loki, OH MY GOD I CAN'T WAIT.

2 Annieren Annieren | Web | 20. května 2012 v 20:15 | Reagovat

Shlédnuto...
EPICNESS.

3 S c a r s S c a r s | Web | 20. května 2012 v 21:18 | Reagovat

Včera jsem na nich konečně byla a nekecám ti, pokaždé když se na plátně objevil Loki, zaznělo slastné povzdychnutí :D Kámoška, která seděla vedle mě, si asi musela hodně vytrpět, a pak ten úžasnej příchod samotnýho Thora, ohhhh <3 Čapnul Lokiho a frnk pryč :D Ten film byl vážně luxusní :D

4 Veri Veri | Web | 16. února 2013 v 22:22 | Reagovat

Tento film je přímo pecka, nemohla jsem se ho dočkat! Doteď jsme ho viděla asi pro třetí a pokaždé fandím Lokimu, i když vím jak to dopadne :-D A ty hlášky...no supr :-)

5 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 14. srpna 2014 v 9:24 | Reagovat

Souhlas! Neuvěřitelný, akční, hrdinský spektákl. Nemůžu se dočkat na Age of Ultron.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama