Skins [6. série]

5. dubna 2012 v 21:57 | Selenne L. Athi |  Viděno
Druhá série 3. generace je tu a společně s ní i poslední série Skins vůbec (pokud nepočítáme 3 dvouhodinové filmy se všemi třemi generacemi, které se chystají na příští rok). Jakpak nám 3. generace britské omladiny dokončila tenhle skvělý, seriálový počin?
Předchozí recenze: 1. - 4. série, 5. série
Náš milý gang, ač 5. série skončila poměrně šťastně, se opět setkává, tentokrát ve vedrech krásného Marocca, kam vyrazili na prázdniny. A i když se zpočátku zdá, že všechno je naprosto perfektní, naše partička se opět dostává do průšvihů a životních problémů - ať už jde o Franky a Mattyho, kterým to neklape tak, jak by si přáli; o Mini, která najde v jednom ze svých přátel objekt své touhy nebo o Richarda a Grace, kteří se tak nějak snaží udržet partu pohromadě. Jenže pak se to všechno opět semele a gang se znenadání rozpadne a to díky smrti jednoho z nich. Každý z nich se začne se svým okolím, ztrátou milovaného kamaráda a novou zodpovědností prát po svém - a ne každý z toho vyjde bez kopanců a odřenin od života. Nová přátelství a lásky se formují, zatímco ty staré se rozpadají. Tenhle rok jde naším milým Skins o všechno...
Poslední série se opravdu moc povedla. Ať už jde jednotlivé příběhové linie postav, které se mi letos líbily snad skoro všechny (možná s výjimkou Liv, týhle holce jsem nikdy nepřišla na chuť), tak i samostatným vyvrcholením Skins jakožto samotných. Vzhledem k tomu, že se přes ten rok všichni z původního gangu naprosto změnili, dospěli a vyzráli, jsou i jejich trable mnohem komplikovanější. A ačkoliv divák ne vždycky musí souhlasit s vývojem, jakým postava a její životní příběh pokračují, rozhodně nebude zklamán. Velké plus přidávám za skvěle vybranou hudbu, kterou jsem si letos opravdu vychutnávala snad v každičkém dílu (hudební skvosty, zkrátka a dobře) i za úplný závěr, který byl krásnou, hořkosladkou tečkou za uplynulé roky s britskými teenagery, kteří mají tak trochu podělané životy, bez příkras a naivity.
Moje hodnocení: 9 / 10

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama