Dragon Age: Redemption [2011]

20. dubna 2012 v 23:24 | Selenne L. Athi |  Viděno
Když se fanoušci nudí, umí udělat prakticky ledacos. V tomto případě se skupinka Dragon Age nadšenců spojila a v čele s krásnou zrzavou dámou Feliciou Day, která do tohoto dílka dala opravdu hodně (tak produkce, scénář a hlavní role není opravdu málo :)) a vytvořili téměř hodinový snímek (rozdělený do 6-ti desetiminutových epizod) z prostředí tohoto oblíbeného RPGčka.
Příběh začíná útěkem mocného mága Saarebase, který unikl z Chantryjského vězení. Díky nebezpečí, které mág vystavuje, je najmuta nadaná bojovnice, která za několik nesplněných misí dostala jméno Athlok. Pokud se jí ovšem podaří najít a zadržet Saarebase dřív, než vypustí zlo do světa, může se vrátit jako plnohodnotný člen svého řádu pod jménem Tallis. Bojovnice tuto nabídku samozřejmě přijímá a vydává se na cestu plnou nebezpečí, kde se setkává s tvrdohlavým templářem Cairnem; mladým léčitelem Josmaelem, jemuž Saarebas unesl životní lásku a také s Nyree, která je přirovnávána k démonům. Tato čtveřice přes veškeré své neshody a bolístky z minulosti musí spojit své síly, aby dokázali Saarebase porazit...
Dragon Age: Redemption mě neuvěřitelně nadchnul. A není to ani tak ve zpracování, což je samozřejmě oproti filmové a televizní produkci kulhavé, ačkoliv i to nedělá filmu úplnou ostudu. Ano, máme tu příběh převzatý z RPG hry a ano, čtveřice hrdinů se nepříliš vymyká některým stereotypům dnešních putovních fantasy, na druhou stranu díky samotné délce celého filmečku to člověk opravdu zvládne překousnout. Ne, co mě nejvíc dostalo, byla asi nálada celého filmu - z každé minuty na mě působil dojmem, že si s ním tvůrci nesmírně pohráli a ještě je to dost bavilo. Samotná Felicia Day si mě získala nejen svou postavou Tallis, ale i celkově dobře zvládnutým scénářem. Díky tomu mě v některých bodech překvapily i samotné postavy a jejich příběhy. A vůbec, je to sice fanouškovský film, ale i tak má svou určitou kvalitu a myslím, že je hodně nedoceněný. Ano, je to i béčko, připouštím, ale rozhodně se za to nestydí. Zkrátka a dobře, pěju ódu na to, že něco takového vůbec vzniklo. Možná v tomhle začínám senilnět, ale film je krásnou ukázkou lásky k žánru, za kterou svým hodnocením opravdu nešetřím.
Moje hodnocení: 8 / 10

Trailer:

1. epizoda:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annieren Annieren | Web | 21. dubna 2012 v 12:54 | Reagovat

Mě se to tedy moc nelíbilo, postavy byly klišovité, příběh jakbysmet, Tallis jako "krutá drsňačka", potom pan handsome-templář a tak dále a tak dále, na konci mě hodně zklamalo to, že Cairn s Tallis spolu doopravdy skončili (mohli být aspoň trochu jiní a neukončit to debilní romancí), ale aspoň konec byl tedy takový reálný.
Ale to mám za to, že jsem se na to tak těšila, no. Tak či tak, kostýmy měly skvělé a rekvizity také ušly.

2 Daletth Daletth | E-mail | Web | 21. dubna 2012 v 19:44 | Reagovat

[1]: Tak příběh se částečně inspiruje v jednom z datadisků k DA (ano, četla jsem na něj tvou recenzi :-D) a ony ty hry jsou málokdy nějak extrémně originální, protože hráči by se ve složitém příběhu, který si může dovolit autor knihy, ztratili a byl by nezáživný... A ony i postavy z DA I i II jsou fantazáckým klišé nejvyšší míry. 90% her se někde musela inspirovat, takže všechno tu už bylo; jde o to, jak se to klišé zpracuje...
Proto s hodnocením souhlasím. Mně se seriál velice líbil a myslím, že na to, že je to fanouškovské, je to opravdu dobré... Je znát, jak psala Selenne, že to herce baví a pak to baví i diváky. Ale chápu, že pro spoustu lidí to mohlo být zklamání.

3 Annieren Annieren | Web | 24. dubna 2012 v 19:28 | Reagovat

[2]: Cooože, někdo četl moje recenze? :D
Ale jo, je to pěkný na to, že je to fanouškovský, jen si myslím, že když někdo točí web seriál a nemá na to tudíž takové prostředky, mělo by to být trochu uvolněnější, ne takhle vážné - třeba The Guild je prostě něco úžasného... :)
Ale souhlasím s tím, že klišé je holt všude. Ale Bioware to stejně vždycky zvládlo dokonale (když nepočítáme "pár" chybiček v DA II)... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama