L. J. Smith - Tajný kruh: Zasvěcení

27. února 2012 v 18:05 | Selenne L. Athi |  Přečteno
Cassie Blakeová je naprosto normální, trochu plachá dívka, která ke své nechuti prožila nepříliš dobré léto v Nové Anglii a umírá touhou po svém domově v Kalifornii. Jenže jako předzvěst změn se setkává se záhadným mladíkem, kterému pomůže proti gangu nepřátelských kluků. A ačkoliv to bylo setkání jen chvilkové, Cassie cítí, že je s neznámým zvláštně spojena, i tak si však uvědomuje, že ho nejspíš nikdy neuvidí. Tedy do chvíle, kdy ji matka oznámí nečekanou novinu - přestěhují se ke Casiině babičce, kterou dívka v životě neviděla, do jejího domu do nedalekého Nového Salemu. Díky tomu je Cassie naprosto vytržena ze svého dřívějšího života a násilně vržena do toho nového. Zpočátku to vypadá, že se jí nová škola bude líbit, pokud by ji však nezačal pronásledovat místní "gang", kterého se celá škola, včetně učitelů, bojí. A Cassie, ať chce nebo ne, zjišťuje, že je jedna z nich, ačkoliv se jí žádných vřelých přijetí nedostalo. Spíše naopak...
Po strašlivém fiasku Upířích deníků, které se mi vůbec nelíbily (dokázala jsem to dočíst asi do 2 dílu), jsem k Tajnému kruhu přistupovala hodně nedůvěřivě a sporadicky. Prostě a zkrátka, i z Tajného kruhu jde vidět, že autorka sice není prvotřídní, na druhou stranu mile překvapila svou čtivostí. Skutečně, bez skrupulí a vytáček prohlašuji, že Tajný kruh je skutečně čtivý, v dnešní době sice nepříliš originální, ale za to velice odpočinkový. Postavy jsou prozatím víceméně načtrtnuté, přičemž jde jasně vidět, že jde o "paranormal romanci" (většina členů Kruhu jsou popisováni jako naprosto krásní, mladí, takřka bezchybní lidé). A ačkoliv je Cassie většinu času naivní husička, tak nějak si člověk zvykne a nevadí mu to.
Zkrátka a dobře - kniha, která neurazí, vhodná do dopravních prostředků a na dlouhé cesty, aniž byste u ní museli nějak hluboce přemýšlet, chytne vás a pustí až na poslední stránce.
Moje hodnocení: 4 / 10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama