Ironclad (2011)

1. ledna 2012 v 23:27 | Selenne L. Athi |  Viděno
Středověk je doba temna, o tom žádná. Mezi lidmi panovalo tak trochu nepsané pravidlo, že přežije ten nejsilnější. O tom ví koneckonců své Jan Bezzemek, který svou krutovládou donutil barony, aby se proti němu vzbouřili a přinutili ho podepsat Magnu chartu. A ačkoliv to vypadalo, že král Jan se jakž takž smířil s porážkou, tajně přivolal dánské žoldáky a za příslib, že do jejich země ruka křesťanského boha ani nepáchne, mu mají pomoci "vrátit" mu jeho vlastní práva krále. To se samozřejmě nelíbí baronovi De Albanymu, který byl jedním z hlavních tvůrců Magny Charty a společně s arcibiskupem Langtonem vymyslí plán na zastavení královy armády u hradu Rochester, který je symbolem moci a navíc kolem něj vede cesta k Londýnu. De Albany co nejrychleji svolá tu nejzvláštnější sebranku mužů, mezi nimiž je i křižák Mashal, který má s králem Janem nevyřízené účty za smrt jeho přátel...
Ironclad je dosti rozporuplný film. A béčko, na to nesmíme zapomenout. Herecké obsazení je vcelku příjemné, James Purefoy zřejmě zjistil, že historicko/fantasy kusy mu vyhovují (za což já tiše skáču blahem, protože drsné postavy mu prostě sedí), Paul Giamatti zjistil, že si může dovolit v roli šíleného krále přehrávat, což ve výsledku není zas tak strašlivé a Charles Dance je prostě Charles Dance, tedy skvělý snad v každé roli. Kate Mara jako hlavní ženská hrdinka Isabel působí dost naivně a kdyby jí scénáristi nedali úlohu vzdychací panenky, byla bych o trochu šťastnější. Co se týče bojových scén, vypadají uvěřitelně, jen tak krev vypadá až moc ředěně.
Osobně dám radu takovou - pokud si chcete vychutnat béčkovou řežbu, u které nemusíte příliš myslet, Ironclad je přesně pro vás. Pokud však hledáte trochu hlubší film ze středověkého světa, zkuste něco jiného, protože vás Ironclad jinak určitě zklame a naštve.
Moje hodnocení: 5 / 10

Trailer:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama