Hell on Wheels [1. série]

27. ledna 2012 v 20:27 | Selenne L. Athi |  Viděno
Začátek seriálu nás přivádí do Ameriky roku 1865. Zde se seznamujeme hned s několika hlavními aktéry příběhu - nejdřív s Cullenem Bohannonem, kterému válka vzala manželku i syna. Jenže jak se ukázalo, nebyla to jen válka, kdo měl tento čin na svědomí a Cullen se vydává na cestu za pomstou přes mrtvoly, protože nemá co ztratit.
Lily Bellová je mladá, inteligentní žena, která miluje svého těžce nemocného manžela. Ten dostal zakázku, kvůli které se společně ocitají na nebezpečném území indiánů. Zde jsou také oba napadeni a Lilyin manžel je zabit. Lily jako jediná přeživší s tajnými plány musí putovat nehostinou krajinou, aby si zachránila život.
Thomas Durant je muž plný ambicí, který chce postavit velkou železnici napříč celým kontinentem. Díky němu vzniká osada Hell on Wheels, která zaměstnává dělníky, děvky i samotného Cullena Bohannona. Hell on Wheels se pomalu stěhuje z místa na místo a jak pokračuje práce na kolejnici, dostáváme se pod kůži několika postavám, přičemž pro každého z nich Peklo na kolech znamená něco jiného...
Stanice, která spustila veleúspěšný seriál The Walking Dead o zombiích a nedaleké budoucnosti, se tentokrát zaměřila na minulost, kde kolty ležely proklatě nízko a kde lidské právo a rovnost neměly žádný význam. Proto se tu setkáváme jak s rasovými, tak s etickými problémy, které nám dodnes rozhodně nejsou cizí a neznámé. Televizní produkce seriálu je sice znát, ale drží si vysokou úroveň a pro ty, kteří mají byť i malou slabost pro nějaký ten western a divoký západ, rozhodně tuhle libůstku doporučuju. Osobně mě to hodně bavilo, ať už jen z velice barvitého prostředí, neokoukaných herců nebo skvěle vybrané hudby. Malá, odpočinková lahůdka, která má něco do sebe.
Moje hodnocení: 7,5 / 10 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama