Downton Abbey // Panství Downton (2. série)

14. ledna 2012 v 19:12 | Selenne L. Athi |  Viděno
POZOR! OBSAHUJE SPOILERY!

Začala válka a to samozřejmě otřáslo i pevnou půdou Downtonu. Matthew je vydán na pospas jejím nebezpečenstvím, přičemž si našel snoubenku v křehké Lavinii. To je pro Mary těžkou a tvrdou lekcí - dívat se na muže, kterého z vlastní hlouposti odmítla, s jinou. Ani pro Edith to nevypadá nijak zvlášť slibně. Stále je tou nehezkou a šedou sestrou, jež nikdo nechce. Jediná, kdo nalézá ve válce nové uplatnění, je Sybil, která se přihlásí jako sestra dobrovolnice a nalézá tak novou vášeň v naprosto obyčejném zaměstnání, přičemž jí to přitahuje k šoférovi jejího otce, Bransonovi, jenž k ní není vůbec lhostejný. Vlastně naopak. Jenže válka pro nikoho neznamená jistotu, dokonce ani pro lady Violet, která se nechce podrobit všudypřítomnému pokroku. Pan Crawley nalézá nové pokušení v jedné ze služebných. Ani personál celého Downtonu nenechá válka nezměněné - rodí se zde nová přáteství, svazky a spojenectví, které procházejí těžkými zkouškami života...
2. série Downtonu se vydává v mnohem pochmurnějších cestách, než jeho předchůdce. Ať už jde o osudy jednotlivých postav, či celé vyznění dějové linie. Což samozřejmě není na škodu, na druhou stranu se tu objevuje několik zaškobrnutí tvůrců, které by svedla vystřihnout nějaká mexická telenovela, a ne britské komorní retro drama. Zkrátka a dobře, to, že tvůrci nechali Matthewa nejdřív zmizet, pak ochrnout, pak to vypadalo, že by KONEČNĚ mohli být s Mary spolu jenže, světe div se, opět se tu objeví Lavinie a najednou Matthew opět umí chodit... No, přiznejme si, to je trochu moc.
A ačkoliv to vypadalo, že celá série skončí naprosto deprimovaně a vlastně se s některými dějově nepohneme z místa, nakonec se k tomu nachomýtl i Vánoční speciál, který ty předchozí mezírky a chybičky svou hodinou a půl skvěle vyrovnal a opravil svým dřívějším ostrovtipem a situačními zvraty. Takže teď si my, fanouškové Downtonu, můžeme jen na chvíli oddychnout a užívat si půlročního klidu, než se nám opět rozezní ta krásná klavírní znělka a dveře Downtonu se nám opět rozevřou se všemi svými problémy.
Moje hodnocení: 8 / 10

Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daletth Daletth | E-mail | Web | 16. ledna 2012 v 12:00 | Reagovat

To začíná opravdu vypadat na slušnou depku... :( Já na ty válečné věci moc nejsem, tak snad mě to neodradí... :-D

2 Iveta Iveta | 2. dubna 2012 v 14:31 | Reagovat

Výborný komentář. Hlavně skutečnost, že poslední díl, tedy II/8, vlastně vůbec nic nevyřešil (nepohnul z místa - to je naprosto výstižné), mě poněkud zaskočila. Jestli jsem to správně pochopila, tak následuje Christmas Special, případně jakýsi film o seriálu Behind the Drama a bude třetí série??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama