Cassandra Clare - The Infernal Devices: Clockwork Prince

1. ledna 2012 v 18:57 | Selenne L. Athi |  Přečteno
Druhá kniha trilogie The Infernal Devices (volně přeloženo jako Pekelné stroje - recenze prvního dílu s názvem Clockwork Angel), která je prequel k sérii Nástroje Smrti (Město z kostí, Město z popela, Město ze skla, City of Fallen Angels)
POZOR! OBSAHUJE SPOILERY K PŘEDCHOZÍMU DÍLU!
POKUD SI NECHCETE KAZIT PŘEKVAPENÍ, RADĚJI NEČTĚTE DÁL!

Tessa se pomalu vzpamatovává z útoků Magistera a ze zrady svého bratra Nathana, který jí nenávidí. Stejně tak se vypořádává se svými city k Willovi, který v předchozím díle jednoznačně a čistě prohlásil, že spolu nikdy být nemohou. Dívka nachází jediný stabilní bod v Jemovi, sužovaném závislostí na démonním prachu. Charlotte je obviněna ze špatného vedení Londýnského Institutu a hrozí jí vyhazov - pokud ovšem do dvou týdnů nenajde Magistera, nebo alespoň nepřijde na jeho stopu. Naše skupinka Londýnských lovců stínů se proto vydává na nebezpečná místa, která je zavedou k minulosti jednoho z nich. A čas k nalezení Magistera Mortmaina se krátí...
Zatímco první část trilogie je doslova nadupaná událostmi a odhaleními, ta druhá se pro změnu zaměřuje především na hlavní aktéry celého příběhu - tedy Tessu, Willa a Jema. V tomhle případě opět musím povznést dobře vzládnutou charakteristiku jednotlivců. Tentokrát hlavně Jema, který mi přirostl k srdci možná ještě víc, než Will. Důvodů je několik, ale hlavní je, že je ke všem vždycky upřímný. Will oproti tomu má příliš vlastních tajemství a problému, které ho nutí chovat se jako idiot. Co se týče Tessy, mám ji asi stále radši, než Clary, na druhou stranu se mi začínají tyhle dvě hrdinky pomalu povahově přibližovat, což je asi hlavní kámen úrazu Clareové; hrdiny mužského pohlaví většinou vytvoří velice uvěřitelně (dobře, možná občas trochu depresivně s nádechem do ema, ale to k ní zkrátka patří), ženské postavy ji bohužel občas skřípají. Je to zejména vidět v chování Tessy i Clary - obě se snaží udělat pro ty druhé co nejlepší, nikomu nechtějí zlomit srdce a žádná z nich vlastně neví, jak se svými novými životy naložit. A pak, když Tessa vlastně neví, koho si vybrat - sebestředného Willa nebo laskavého Jema mě po celou knížku trochu iritovalo. Nakonec i to, jak se na konci Will chová, když se dozví, že žádná kletba není a pak chce po Tesse, aby byli spolu... No, upřímně mě tohle jeho chování přišlo trochu přitažené za vlasy. Ano, byly tam i pochopitelné důvody, proč a jak, ale stejně.
Nechci tedy říct, že mě Clockwork Prince zklamal - to rozhodně ne - na druhou stranu mě nenadchl tolik jako předchozí část série. Ano, byly scény u kterých jsem se blaženě usmívala jako blázen a scény, kde bych některým z hlavních postav prostě utrhla hlavu a hodila ji Mortmainovi.
Moje hodnocení: 7,5 / 10

Knižní trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama